top of page

Özgür Umut Eroğlu, Biotrend Enerji'nin yeni CEO'su oldu


Biotrend Enerji, Özgür Umut Eroğlu'un CEO unvanıyla yeni görevine başladığını duyurdu. Osman Nuri Vardı ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.


Özgür Umut Eroğlu kimdir?

Özgür Umut Eroğlu, lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi'nde tamamladı. Enerji sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Eroğlu, kariyerinde Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve BDT ülkelerinde anahtar teslimi enerji santrali inşaatı başta olmak üzere, enerji ve ilgili yatırım projelerinde yaklaşık 6 milyar USD değerinde ve 25.000 MW'dan fazla enerji üretim projesinin geliştirilmesinde, yatırımında ve anahtar teslim yapımında rol aldı.


“Şirketimizin kurumsallaşma çalışmaları hızla devam ediyor. “

Biotrend Enerji'de gerçekleşen üst düzey atamayla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Doğan, şirketin kurumsallaşmaya verdiği öneme işaret ederek, gerçekleşen atamanın önemini vurguladı. “Şirketimizin ayrılmaz bir parçası olan kurumsal sürdürülebilirlik kapsamında, Özgür Umut Eroğlu’nun Biotrend Enerji’ye uzun ömürlü ve önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum; kendisine hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuşan Doğan, Osman Nuri Vardı’nın Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine devam edeceğini vurgulayarak, “Yoğun emekleri ve desteğiyle Biotrend Enerji’nin bugünlere gelmesindeki önemli isimlerden biri olan değerli çalışma arkadaşım Osman Nuri Vardı’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Comentários


bottom of page