top of page

Yeni girişim Zotlo Store’nun lansmanı gerçekleşti


Geliştirdiği mobil uygulamalarla tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşan ve mobil yazılım ihracatında Türkiye’nin önemli oyuncuları arasında yer alan Teknasyon, dijital içerik sağlayıcılar için yepyeni bir girişimi hayata geçirdi. Ürün ve aboneliklerin, web üzerinden satışını ve mobil uygulamalarla kolayca senkronize edilmesini sağlayan yepyeni uygulama Zotlo Store lansmanı 8 Mayıs Çarşamda günü Wyndham Grand Istanbul Levent'te gerçekleşti. Lansmana Türkiye'nin örnek mobil girişimcileri ve dijital servis sağlayıcıları katıldı. Dijital dünyanın sunduğu fırsatları özel bir panelde ele alan usta isimler Yekta Kopan ile senarist ve oyuncu Gülse Birsel, katılımcılara keyifli ve öğretici anlar yaşattı.

Zotlo Store’un dijital içerik sağlayıcılarına uçtan uca sunduğu “Web-to-App“ çözümünün konuşulduğu panel Teknasyon Pazarlama Direktörü Oğuz Bakır, Acunmedya ve Exxen Grup Başkanı Oktay Yılmaz, Meditopia Kurucu Ortağı Berk Yılmaz, Kompanion Kurucu Ortağı Erkmen Erakkuş’un katılımıyla gerçekleşti. Konuklar, panelde değişen dijital ürün pazarlama stratejilerini, web’de ürün satışının avantajlarını ve Zotlo Store ile ilgili deneyimlerini aktardı. Meta'nın Türkiye Direktörü İlke Çarkçı Toptaş'ın, “Meta ile Dijital Pazarda Yeni Trendler“ başlıklı konuşmasıyla devam eden Zotlo Store lansmanında; pazarlama ve reklam sektöründe özellikle dijital reklamlar için çok köklü değişikliklerin olduğundan, bu yeniliklerin getirdiği zorluklardan ve fırsatlardan bahsedildi.

Zotlo Store Ürün Direktörü Didem Yeniçağ Yağcı yaptığı sunumda; değişen ekosisteme ayak uydurmak için geliştirdikleri Zotlo Store’un özelliklerinden bahsederken kodsuz satış sitesi oluşturmaktan abonelik yönetimine, global ödeme entegrasyonlarından A/B testlerine ve raporlamaya kadar uçtan uca bir servis sağladıklarını aktardı ve ekledi: “3 yılı aşan Wep-to-App yolculuğumuzda edindiğimiz pazar tecrübelerimizi ve geliştirdiğimiz altyapıyı, ekosistemdeki diğer mobil uygulama geliştiriciler ve dijital servis sağlayıcılar ile paylaşma vizyonumuz sonucunda doğan Zotlo Store bugün uçtan uca bir web satış platformuna dönüştü.“Comments


bottom of page