top of page

İDA'da 10. Dönem Başlıyor


İletişim danışmanlığı sektöründeki şirketlerin Türkiye’deki tek temsilcisi olan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA’nın Olağan Genel Kurulu 21 Kasım Salı günü Han Spaces 4. Levent’te gerçekleştirildi.


Genel Kurul’da iki yıl süreyle görev yapacak olan yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve etik kurul üyeleri seçildi. İDA’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Özge Uzun oldu. Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı Ajans Başkanı olan Özge Uzun ile birlikte yönetim kurulundaki asil üyeler; Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, Lorbi PR Ajans Başkanı Mustafa Kaya, Dilan Baransel İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Dilan Baransel Türkalp ve MSL Türkiye Lideri Nazlı Çil oldu.


İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği yeni Yönetim Kurulu Başkanı Özge Uzun, 9. dönem yönetim kuruluna tüm üyeler adına teşekkür ederek “Derneğimiz önümüzdeki sene 20. yılını kutlayacak. Önümüzdeki yıl aynı zamanda ICCO Global Zirvesi ilk kez İstanbul’da gerçekleşecek. Dünyanın birçok ülkesinden sektör profesyonellerini ve liderlerini ağırlayacağımız uluslararası bir zirveye ev sahipliği yapacağımız içinde çok heyecanlıyız. Dernek olarak yeni dönem çalışmalarımıza hız veriyoruz. Sektörümüz adına yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


İDA’nın yeni dönem kurulları belli oldu

İDA’nın 10. döneminde yönetim kurulunda yedek üye olarak görev almak üzere; Güneş Özkan (Brandworks İletişim Danışmanlığı), Orkide Gökhan (Contactplus), Feray Alpay (Promedia), Gül Altan (Ogilvy İstanbul) ve Seda Yalçın Ulusoy (Weber Shandwick) belirlendi.

Denetim Kurulu üyeleri Necla Zarakol (Zarakol İletişim), Işıl Arıdağ (Ünite Edelman) ve Arın Saydam (Bersay İletişim Grubu) oldu. Denetim Kurulu yedek üyeleri ise Neslihan Dündar (Tribeca İletişim Danışmanlık), Nedim Özkan (İz İletişim) ve Nihal Aydoğan (Medyaevi) olarak belirlendi.


Etik Kurulu üyeleri Meral Saçkan (MPR İletişim Danışmanlığı), Ergun Gümrah (GoodWorks İletişim Danışmanlığı) ve Esra Şengülen Ünsür (Artı İletişim Yönetimi) olarak belirlendi. Etik Kurulu yedek üyeleri ise Anna Turay (Grup 7 İletişim), Yasemin Berkman Manisalı (L’appart İstanbul) ve Gonca Karakaş (Effect BCW) oldu.

Comments


bottom of page