VavaCars 50 Milyon Dolar Yatırım AldıTürkiye’de yerleşik online ikinci el araç alım-satım platformu VavaCars, Türkiye ve Pakistan'daki faaliyetlerini daha fazla büyütmek için 50 milyon dolar yatırım topladı. B Serisi yatırım turuna, Duquesne Family Office LLC (kurucusu Stanley F. Druckenmiller), kurucu yatırımcı Vitol ve ayrıca yeni bir yatırımcı daha katıldı.


Petrol Ofisi ile yakın iş birliği içinde çalışan VavaCars, Nisan 2019'da pazara girmesinden bu yana 10.000'den fazla aracın alım satımını yapmış ve çalışan sayısını 300 kişiye yükseltmişti. Şirket, hem toptan hem perakende satış tarafında bireysel müşterilerden satın aldığı araç portföyüyle Brüt Emtia Değerini (GMV) her ay bir önceki aya göre ortalama yüzde 30 oranında arttırmakta.


Aldıkları yatırımla ilgili konuşan VavaCars Kurucu Ortağı ve CEO’su Lawrence Merritt, “Misyonumuz, dünyanın en güvenilir ikinci el araç alım satım platformunu oluşturmak ve herkesin endişe duymadan araç alıp satmasını kolaylaştırmak. Aldığımız bu yatırımla müşterilerimiz için icat etmeye, basitleştirmeye ve ezber bozan yenilikler yapmaya devam edeceğiz. Pazara girdiğimiz günden bu yana geçen iki buçuk yılda Türkiye'deki tüm online satışların %90'ını gerçekleştirerek Türkiye'deki bireysel müşteri segmentiyle yapılan alım-satımların lideri olduk. Bu durum, modelimizin gücünü ve pazardaki büyük fırsatı göstermektedir.” dedi.


Aldığı yatırımı teknoloji platformunun, fiziksel altyapısının ve markasının gelişimini hızlandırmak için kullanacak olan VavaCars, gelecekte, kurucu yatırımcısı Vitol'un akaryakıt istasyon ağından yararlanarak yeni pazarlara açılmayı hedefliyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags