Vaillant Yeni Çevreci Ürününü “İklim Değişiyor Kim Değişmiyor?” Toplantısı ile Tanıttı


Tasarruflu ve uzun ömürlü ürünlerle daha yaşanabilir bir dünya için sürdürülebilirliğe odaklanan Vaillant, yeni ürün geliştirme çalışmalarında da tüm yaşam döngüleri boyunca enerji verimli ve çevre dostu olan ürünlere öncelik vermeye devam ediyor. Vaillant, bu doğrultuda geliştirdiği, benzerlerine göre 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM Plus’ı Türk tüketicisinin beğenisine sundu.


aroTHERM Plus, Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel’in ev sahipliğinde düzenlenen “İklim Değişiyor Kim Değişmiyor?” lansman toplantısı ile tanıtıldı. İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmanın hedeflendiği, çevre konusunda uzman, doğa aktivisti ve TV program yapımcısı Güven İslamoğlu’nun da yer aldığı toplantıda; Gazeteci Şelale Kadak’ın moderatörlüğünde, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için karbon ayak izimizi azaltma konusunda nelerin yapılması, nelerin değiştirilmesi gerektiği konuşuldu.


“Kaynaklarımızın büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayırıyoruz

Pandemiyle birlikte evlerin ve evdeki konforun öneminin fazlasıyla ön plana çıktığını vurgulayan Alper Avdel, “Çevreye karşı sorumluluklarımız da daha fazla konuşulmaya ve önemsenmeye başladı. Bu alandaki farkındalık ve dönüşüm için çok doğru bir zaman. Vizyonunu ‘Evimizde ve çevremizde daha iyi bir iklim oluşturmak için çalışmak’ olarak belirleyen Vaillant olarak, sürdürülebilirlik kavramı üzerine kafa yormuş ve ürettiği cihazların bu konuya en üst düzeyde uyumlu olmasına çaba sarf etmiş bir şirketiz. Kaynaklarımızın büyük bölümünü de bu alana ayırıyoruz. Dünyayı koruma konusunda yaratmaya çalıştığımız farkındalığı hem doğa dostu ürünler hem de hayata geçirdiğimiz projelerle destekleyen bir grup olarak, bu farkındalıkla hareket etmenin gerçek farkı yaratacağına inanıyoruz” dedi.

“Isıtma cihazları iklim değişikliğinde büyük rol üstleniyor”

60 milyon yılda oluşan tüm kaynakların gerekli tedbirler alınmadığı takdirde 100 yıl içinde yok olacağına dikkat çeken Avdel şöyle devam etti: “İklim değişikliği dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. Çevresel etkilerin göz önüne alınması, ülkelerin sürdürülebilir gelişimlerinin sağlanması için önemli bir konu. Karbon salımının kontrol altına alınması birinci derecede önemli. Karbon ayak izi özelinde elimizdeki bir araştırma çok çarpıcı veriler ortaya koyuyor. Araştırmaya göre hane halkı karbon üretiminde ısıtma sistemlerinin payı yüzde 33 civarlarında. Isıtma cihazları bu anlamda iklim değişikliğinde büyük rol üstleniyor. Evlerin içindeki iklim, ayrılmaz bir şekilde küresel iklimle de bağlantılı.”


“Gezegenimizin ve tüketicilerimizin iyiliği adına üç hedef belirledik”

Bu toplantı ile dünyamızın içinde bulunduğu duruma bir kez daha dikkat çekmeyi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için yapılması gerekenler konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel; Vaillant’ın sektörde verimlilik ve sürdürülebilirlik kavramlarını sahiplendiğini, tüketiciler ve dünya için en iyi ürün ve çözümleri sunmak için var gücü ile çalıştığını hem enerji verimliliği hem de çevre dostu teknolojiler açısından sektöre öncülük ederken büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu sorumluluğun hakkını verebilmek için gezegenimizin ve tüketicilerimizin iyiliği adına üç hedef belirledik. Öncelikle sektörümüzde oyunu değiştiren, çevreye en duyarlı ve teknolojik ürünleri sunmaya devam edeceğiz. Bu ürünlerin kitlelere yayılmasını sağlayabilmek için ölçek ekonomisinden faydalanmak gerekiyor. Bunun için de bu ürünlere asimetrik olarak her anlamda yatırım yapmayı vadediyoruz. Tecrübemiz, geniş ve uzman satış ağımız ve servis kadrolarımız ile bu teknolojinin yayılması için tüm gücümüzü ortaya koyuyoruz. Son olarak bu ürünlerin son tüketici için daha ulaşılabilir olabilmesi için mensubu olduğumuz tüm derneklerle iş birliği halinde, onların aracılığıyla gerekli tanıtım faaliyetlerinde öncülük yapmaya devam edeceğiz.”


“Dünyamız için yapılacak çok şey var”

Doğa aktivisti ve TV program yapımcısı Güven İslamoğlu lansmanda, iklim değişikliğine karşı son dönemece gelindiğini bir an önce önlem alınması gerektiğini vurguladı. İslamoğlu, “İklimi değiştirdik, sonuçlarına göğüs germemiz giderek güçleşiyor. Artık sınıra geldik. Eşiği geçersek seller, volkanlar, kuraklık gibi dünyanın kendi mekanizmaları otomatik olarak devreye girecek. İklimi değişikliğini durduramıyorsak o zaman adapte olmak için hazır olmalıyız. Dünyamız için yapılacak çok şey var. Hem var olan hem de gelecek nesillerin bilgilendirilmesi gerekiyor. Zaman kısa, olanak çok büyük. Bundan faydalananlar gerçekten büyük fark yaratacaklar” ifadelerini kullandı.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags