Uwe Hochgeschurtz, Opel’in Yeni CEO’su Olarak AtandıElektrikliye geçiş hamlesi yapan ve Çin dahil olmak üzere faaliyet alanını genişleten Opel’de, yeni bir CEO ataması yapıldı. Uwe Hochgeschurtz, 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren Stellantis Grubu dışında yeni bir kariyer planı uygulamaya karar veren Michael Lohscheller'in yerine göreve başlayacak.


Otomotiv endüstrisindeki kariyerine 1990 yılında Ford’da başlayan ve halen Renault Almanya, Avusturya ve İsviçre CEO’su olarak görev yapan Uwe Hochgeschurtz, 2001 yılında VW’de ve 2004 yılında Renault’da farklı fonksiyonlarda görev aldı. Almanya (Wuppertal & Köln), Birleşik Krallık (Birmingham) ve Fransa’da (Paris Dauphine) işletme eğitimi alan Uwe Hochgeschurtz, Stellantis’in üst düzey yönetim ekibine katılacak ve doğrudan Stellantis CEO’su Carlos Tavares’e rapor verecek.


Stellantis CEO’su Carlos Tavares yapmış olduğu değerlendirmede: “Opel için çalışanlarla birlikte güçlü, sürdürülebilir temeller oluşturduğu için Michael’a en içten teşekkürlerimi sunarım. Bu etkileyici dönüş, markanın dünya çapındaki ticari gelişiminin yolunu açıyor. Uwe’nin, 30 yılı aşan otomotiv tecrübesiyle Opel markasının bu yeni dönemini başarıyla, en iyi şekilde yöneteceğinden eminim. Michael’a kariyerinin yeni döneminde başarılar diliyorum” dedi.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags