Sandoz Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Cengiz Zaim Oldu


Novartis Grup Türkiye Başkanı ve Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr. Altan Demirdere, emekliye ayrılma kararı aldığını açıkladı. Mart 2022 itibarıyla Sandoz Türkiye Genel Müdürlük görevini şirketin Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme, Portfolyo ve Lansmanlar Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Cengiz Zaim üstlenecek.Cengiz Zaim kimdir?


Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olan Cengiz Zaim, çalışma hayatına 2004 yılında Eczacıbaşı’nda başladı. 2004-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Holding, Eczacıbaşı İlaç, Eczacıbaşı-Zentiva’da Uluslararası Kurumsal Satış ve İş Geliştirme alanlarında yurt içi ve yurt dışı çeşitli pozisyonlarda görev aldı.


OTC (Over-The-Counter) alanında ilk satış ve pazarlama liderliği deneyimini 2008-2010 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç İş Birimi Müdürü olarak gerçekleştirdi. 2010 yılında Abdi İbrahim’de İş Geliştirme Müdürü olarak göreve başladı. 2012’de Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme Direktörlüğü’ne yükselerek sonrasında Uluslararası Pazarlar İş Birimi’nin Lideri oldu. 2018 yılında mevcut görevinin yanında eşzamanlı olarak Cezayir Genel Müdürlüğü görevini de yürüttü.


Zaim, kariyer yolculuğuna 2019 yılında Global İşbirlikleri Ticari Direktörü olarak katıldığı Sandoz İlaç’ta devam etti. Nisan 2020’de Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme, Portfolyo ve Lansmanlar Direktörlüğü pozisyonuna atanarak görevini Basel’den sürdürdü. Evli ve iki çocuk babası Zaim, iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags