PRİDA İletişim Ödülleri’nin Kazananları Açıklandıİletişim danışmanlığı sektöründeki şirketleri temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl dördüncüsünü organize ettiği PRİDA İletişim Ödülleri’nin sonuçları 20 Mayıs 2021 Perşembe akşamı İDA’nın sosyal medya hesaplarından açıklandı. Bazı kategorilerde yalnızca en yüksek puanı alan projenin değil, ikinci olan projenin de ödüllendirildiği PRİDA 2021’de başarılı iletişim çalışmalarına 45 ödül verildi. PRİDA 2021’de ayrıca 1 uzun soluklu kurumsal işbirliği ve 2 iletişim profesyoneli de takdir edildi.


Üç Dalda En Başarılı Çalışmalara Ödül

Başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere 3 ana kategoride “En Başarılı Uygulama” ödülleri verildi. En Başarılı Stratejik İletişim Uygulaması Ödülü “Koç Holding Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve İstanbul Sözleşmesi Kamuoyu” çalışmasıyla Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı ve Koç Holding’e; En Başarılı Pazarlama İletişimi Uygulaması Ödülü “VolleyInsta” projesiyle Epik İşler ve VakıfBank’a; En Başarılı Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması Ödülü ise “İş Sanat Dayanışma ve Umut Sezonu” projesiyle Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı ve İş Sanat’a verildi.


Yedi Dalda Özel Ödül

Jüri tarafından başvuran çalışmalar arasından seçilen Ezber Bozan Proje Özel Ödülü’ne Hill and Knowlton Strategies ve Odea Bank’ın “Eşit Masallar” projesi hak kazandı. Proje aynı zamanda İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’ne de layık görüldü. MESE İletişim ve Opet’in hayata geçirdiği Etnoköy Çıplak Projesi’ne Topluma Değer Katan Projeler Özel Ödülü verildi. İDA’nin iş birliği yaptığı ve kategoriye adını veren kurumların kazananlarını belirlediği 4 özel ödül daha sahiplerine açıklandı. Hill and Knowlton Strategies ve Odea Bank’ın “Eşit Masallar” projesi UNICEF Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar Özel Ödülü’ne hak kazandı. Epik İşler ve VakıfBank’ın “VolleyInsta” projesi Facebook Özel Ödülü’ne layık görüldü. Sürdürülebilirlik Akademisi Sürdürülebilirlik Fikirleri Özel Ödülü, Medyaevi İletişim ve Fairy Türkiye’nin “Boşa Harcama” projesine; BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı Özel Ödülü ise Tazefikir ve Novartis Türkiye’nin “Sedefle Özgürce Yüzleşin” projesine verildi.

Sektörün Uzun Solukluları Onurlandırıldı

PRİDA 2021’de 10 yıldan uzun süren İz İletişim ve Turkcell kurumsal iş birliği de tebrik edildi. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış Özge Aksoy Türker “Sektöre Gönül Veren Usta” olarak onurlandırıldı. 10 yıldan uzun süredir sektörde görev yapan Hüseyin Karabulut da “İstikrar Örneği İletişim Emektarı” olarak gösterildi.


PRİDA İletişim Ödülleri 2021, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi, Facebook, Sürdürülebilirlik Akademisi ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin destekleriyle gerçekleştirildi. Ödüle hak kazananların tam listesine www.pridaodulleri.org web sitesinden ulaşılabiliyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags