PRİDA İletişim Ödülleri 2022 Yılı Başvuruları Açıldı


İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), başarılı iletişim projelerini, sürdürülebilir iş birliklerini, iletişim emektarlarını ve sektör çalışanlarını ödüllendirildiği PRİDA İletişim Ödülleri’nin beşincisine başvuruların başladığını duyurdu. Bu yıl üç yeni kategori ve Altın PRİDA Ödülü’nün dâhil edildiği ödül programına başvurular 10 Mart – 8 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak.


Türkiye’de iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketlerin başvurabileceği PRİDA’da, başvuru yapan projelerde iletişim danışmanlığı hizmeti almış olması şartı aranmakta; kurumların kendi yapısı dâhilinde çözüp hayata geçirdiği projelerin başvuruları kabul edilmemekte. Ödül programına 16 Ocak 2021 – 15 Ocak 2022 tarihleri arasında yürütülen iletişim çalışmalarıyla başvuru yapılabilmekte.


İDA Üyelerine Özel Altın PRİDA Ödülü

Jüri bu yıl İDA üyesi kurumların kategori birincisi projeleri arasından “Altın PRİDA Ödülü” sahibi ajansı ve projeyi belirleyecek. Ana değerlendirmede 6 ana başlık altında kazananlar belirlendikten sonra, Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Medya İletişimi, Dijital ve Sosyal Medya büyük ödülleri belirlenecek. Bu dört büyük ödül arasından jüriden en yüksek puanı alan başvuru, “Altın PRİDA Ödülü”ne sahip olacak. Altın PRİDA Ödülü’nü kazanan proje İDA’nın Türkiye temsilcisi olduğu Uluslararası İletişim Danışmalığı Birliği (ICCO)‘nun organize ettiği ICCO Global Awards 2022’ye gönderilecek. Ödül programına katılımında bir kategori için başvuru ücretini İDA karşılayacak, ayrıca kategori seçimi, organizasyon takvimi ve başvurunun uyarlanması konusunda da rehberlik edecek.


PRİDA İletişim Ödülleri’nde bu yıl Stratejik İletişim başlığı altında ilk kez Sanat Merkezli İletişim kategorisinde, Pazarlama İletişimi başlığı altında ise Uyarlama/Yerelleştirme ve Spor Odaklı İletişim kategorilerinde ödül verilecek.


Özel Ödüller başlığı altında bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğinde BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı, Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde Sürdürülebilirlik Fikirleri ve UNICEF iş birliğinde Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar ödüllerinin kazananları da belli olacak.


İDA Akademi Ödülleri Yeniden Başlıyor

İDA’nın 2020 yılında başlattığı ve geçen yıl pandemi nedeniyle ara verdiği İDA Akademi Ödülleri ise bu yıl yeniden başvurulara açılıyor. Üniversite öğrencilerini reel sektörün ihtiyaçlarıyla buluşturmak amacıyla, gençlerin gerçek brief’lere üretecekleri başarılı çözümler İDA Akademi heykelciği ile ödüllendirilecek. Başvurular 14 Mart – 15 Nisan 2022 tarihleri arasından alınacak.


PRİDA İletişim Ödülleri başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına ve daha fazla bilgiye www.pridaodulleri.org web sitesinden ulaşılabilirsiniz.


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags