Petlas, Türkiye Offroad Şampiyonası’nın Üç Yıl Daha İsim Sponsoru Olacak


PETLAS, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile uzun süredir devam eden iş birliği kapsamında, 2022 yılından itibaren 3 yıl süreyle Türkiye Offroad Şampiyonası’na isim sponsoru olarak desteğini sürdürme kararı aldı. Antalya, Samsun, Ankara, Trabzon, Sakarya, Denizli ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenecek 7 yarıştan oluşan PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası, Türkiye’nin en önemli otomobil sporu organizasyonları arasında yer almakta.


110’dan fazla ülkeye ihracat yapan PETLAS’ın Satış Direktörü Ahmet Candemir konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de lideri olduğumuz AR-GE çalışmalarımızın ilham kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarıdır. AR-GE gücümüzü sportif rekabete aktardığımız PETLAS Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile farklı iş birliği çalışmaları yapıyoruz. Sporcuların birbirleri ile olduğu kadar, farklı doğa ve arazi koşullarıyla da mücadele ettiği offroad sporuna 2021 yılında vermiş olduğumuz sponsorluk desteğini, 2022 itibarı ile 3 yıl daha uzatma kararı aldık. Geçen yılın rekabet dozu yüksek şampiyonasında, yurdun dört bir yanında müsabıklara ve heyecana eşlik ettik. TOSFED iş birliğimizi daha da güçlendirmekten, PETLAS Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 3 yıl boyunca ismimizle anılacak olmasından gurur duyuyoruz.”


TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ise şunları aktardı: “PETLAS ile geçtiğimiz sene başlayan iş birliğimiz, offroad branşımıza büyük bir değer kattı. Hem Federasyonumuz, hem organizatör kulüplerimiz, hem sporcularımız PETLAS gibi bir markanın desteğini almış olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. PETLAS’ın sporumuza kattıkları ve sponsor olarak yakaladığı fayda ile yeni dönem anlaşmasının 3 yıl süreyle imzalanması, offroad branşımızın geldiği noktayı ve Federasyonumuzun bu kıymetli branşımıza verdiği önemi de gösteriyor. Tüm organizatör kulüp başkanlarımıza ve sporcularımıza şampiyonamızı daha anlamlı ve başarılı kıldıkları için teşekkür ediyorum.”


Meraklıları için PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası Takvimi:

  • 26-27 Mart – Antalya / Antalya Offroad ve Motorsporları Kulübü

  • 14-15 Mayıs – Samsun / Vezirköprü Offroad Kulübü

  • 18-19 Haziran – Ankara / Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü

  • 23-24 Temmuz – Trabzon / Trabzon Otomobil ve Motor Sporları Kulübü

  • 10-11 Eylül – Sakarya / 54 Otomobil Sporları Kulübü

  • 08-09 Ekim – Denizli / Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü

  • 26-27 Kasım – Kahramanmaraş / Kahramanlar Offroad Spor Kulübü

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags