OPPO, 2021 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı


OPPO, katılacağı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022 öncesinde, 2021 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Rapor, “İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik” marka misyonuyla hareket eden OPPO’nun, sürdürülebilirlik ve çevre dostu kavramlarını tüm ürünlerinin yaşam döngüsüne nasıl entegre ettiğini detaylı bir şekilde anlatmakta.


Rapordan bazı maddeler şu şekilde:


•OPPO, uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.


•Ürünlerin dayanıklılığını artırmak için OPPO, kendi geliştirdiği ve pil ömrünü uzatan Battery Health Engine çözümünü piyasaya sürdü. Bu yenilikçi teknoloji, 1600 şarj-deşarj döngüsünde bile %80’e kadar pil kapasitesi sunuyor.


•OPPO, kullanılmış cep telefonlarının geri dönüşümünü ve yeniden kullanımını teşvik etmek için yerel ve uluslararası pazarlarda takas hizmetleri sunan bir ürün geri dönüşüm sistemi kurdu. Çin’de bu program aracılığıyla bugüne kadar 1,2 milyondan fazla akıllı telefon geri dönüşüme dâhil oldu. Bu, 216 tondan fazla elektronik atığın önüne geçmek anlamına geliyor.


•OPPO, Çevresel Derecelendirme Etiketleme Programına (Eco Rating Labeling Scheme) ilk dâhil olan ve yüksek performans sunan şirketlerden biri oldu. Program, Avrupa’nın lider mobil operatörleri tarafından cep telefonlarının çevresel performansını şu beş temel alanda değerlendirmek için başlatıldı: dayanıklılık, onarılabilirlik, geri dönüştürülebilirlik, iklim etkisi ve kaynak verimliliği…


OPPO, Barcelona’da gerçekleşecek olan Mobile World Congress 2022’de, “Shape the Future/Geleceği Şekillendir” temasıyla, yeniliklerini sergileyecek. OPPO, MWC 2022 sırasında yenilikçi mobil teknolojilerini, artırılmış gerçeklik ve 5G’de geliştirdiği yenilikleri tanıtacak ve sürdürülebilirlik temalı başarı hikâyelerini paylaşacak. OPPO’nun #3M10, Hall 3, Fira Gran Via, Barselona’daki standı 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilecek. OPPO’nun standı ve şirketin resmi YouTube kanalındaki canlı yayını herkese açık olacak.


OPPO'nun 2021 Sürdürülebilirlik Raporu'nun tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://www.oppo.com/content/dam/oppo/common/mkt/footer/2021-OPPO-Sustainability-Report-EN.pdf

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags