Merrell, Kuruluşunun 40. Yılında Patika Koşusuna Odaklandığını AçıkladıAmerika’nın önde gelen outdoor markalarından biri olan, doğada yürüyüş ve koşu ayakkabıları geliştirmek için çalışan Merrell, kuruluşunun 40. yılında Trail Running’e (Patika Koşusu) odaklandığını açıkladı.


40 yıldır doğa sporları için ürün geliştiren Merrell’ın Başkanı Chris Hufnagel, açık havada olmanın çok özel bir enerjiyi serbest bıraktığını belirterek şunları söyledi: "Var olma nedenimiz ve 'marka hedefimiz' olan doğada olmak vizyonu bu zorlu zamanlarda daha büyük bir anlam kazandı. Bizim için doğa; beden, ruh ve zihin için bir ilaç anlamını taşıyor. Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 kısıtlamaları sona erdikten sonra 2021 sloganımız olan ‘Dışarı Çıkalım’ söylemi ile özgürlük duygusunu geri getirmek istiyoruz. Herkes için ve her yerde…"


Merrell’ın kuruluşunun 40. yılında Trail Running’e (Patika Koşusu) odaklandığını ifade eden Olgar Genel Müdürü Barış Andırınlı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Doğa ve koşu sporunu bir araya getiren patika koşusu, süratle yaygınlaşmaya devam ediyor. Biz de bu sporun lideri olarak, daha fazla insanın doğaya çıkması ve patika koşusunu deneyimlemesi konusunda çaba harcıyoruz. Genç yaşlı, yavaş hızlı, her seviyeden sporseveri patika koşusu etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz.”


Merrell, Mart 2020'de dünyanın farklı noktalarında 13 yarıştan oluşan “Skyrunner World Series” yarışmasının da sponsoru oldu. Son derece zorlu parkurlarda dünyanın en iyi patika koşucuların yarıştığı “Skyrunner World Series”in 2021 takvimindeki bu zorlu yarışlardan bazıları Japonya'da ve Avusturya’da gerçekleşecek. Merrell bu yarışlarda sadece bir etkinlik sponsoru olmanın ötesinde dünyanın en elit Trail Running atletlerinin de sponsoru ve onlarla birlikte ürün geliştirme konusunda yakın çalışmalar yapıyor.


Merrell Performans Ayakkabıları Kıdemli Ürün Direktörü Shaun Bohnsack amaçlarını şöyle açıklıyor: "’Skyrunner World Series’ bize müşterilerimizle global anlamda bağ kurma ve ilham verme fırsatı veriyor. Elit Skyrunners ekibimiz Merrell'in tam olarak neyi temsil ettiğini ortaya koyuyor. Sadece en iyi performans göstermekle kalmayıp, aynı zamanda her biri ilham veren ayrı hikâyelere sahip büyük sporcularla beraberiz."


Merrell Alanya Ultra Trail 2021’de yarışacak olan Lina El Kott ve Sanna El Kott gibi atletler ve Hector Haines, Marc Pinsach, Ragna Debats ve Pere Aurell gibi Merrell elçileri, Merrell trail koşu ayakkabılarının geliştirilmesinde aktif olarak yer aldılar. Amaç sadece Skyrunner yarışları gibi aşırı zorluklar için modeller tasarlamak değil, aynı zamanda yeni başlayanlar için uygun eğitim arkadaşları topluluğu hazırlamak ve koşu ayakkabıları yaratmak. Merrell, Trail Running elçileri ile herkese doğada koşmaları için ilham vermeyi hedefliyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags