Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, Su Temalı Yeni Formasını Su Altında TanıttıGeçtiğimiz sezon yeşil renkteki alternatif forması ile küresel iklim değişikliğine karşı mücadelede yeşil alanları korumanın önemi ve orman yangınlarına dikkat çeken Medipol Başakşehir Futbol Kulübü; 2021-22 sezonunda giyeceği alternatif formasında bu kez “su” ile ilgili önemli mesajlara yer verdi. Çevresel sürdürülebilirlik temasını sosyal sorumluluk çalışmalarında önemli bir yere koyan turuncu-lacivertli kulüp, su altında canlı yayınla gerçekleşen ilk forma tanıtımıyla da Dünya’da bir ilke imza attı. Doğal kaynak suyu Mila ve Bilcee’nin katkıları ile gerçekleşen organizasyonda, su temalı forma ilk kez Dünya Serbest Dalış rekortmeni Şahika Ercümen’in üzerinde tanıtıldı.


Formanın detaylarında suya ve Dünya’daki suyun durumu ile ilgili endişe verici bilgilere yer verildi. Başakşehir Futbol Kulübü, Birleşmiş Milletler öncülüğünde 2030’a kadar ulaşılması planlanan Küresel Amaçlar’dan Temiz Su ve Sanitasyon (6. amaç), Sorumlu Üretim ve Tüketim (12. amaç), İklim Eylemi (13. amaç) ve Sudaki Yaşam (14. amaç) temalarında sezon boyunca yapacağı iletişim çalışmaları ile farkındalığı arttırmaya çalışacak.


Medipol Başakşehir FK, forma tanıtımını takiben web sitesinden bir manifesto yayınladı. 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin ve bir deniz şehri olan İstanbul’un takımı olarak su için Küresel Amaçlar ile ortak hareket edeceğini dile getiren ve bunun için “SÖZ VER”en turuncu-lacivertli kulüp, aynı sloganla çevre dostu herkesi sezon boyunca “SÖZ VER”meye ve suya sahip çıkmaya davet etmeye hazırlanıyor. Tıpkı geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da kampanya aktivasyonu kişiselleştirilmiş iletişim yöntemi ile gerçekleşecek. Katılımcıların verdikleri sözleri sosyal medyalarında paylaşabilecekleri kurgu çok yakında duyurulacak.


Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, alternatif formalar ve etrafında gerçekleştirmeyi planladıkları iletişim için heyecanını ve memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl yaptığımız alternatif forma projesi ile yeşile dikkat çekmiştik. Projemiz Uluslararası Ekoturizm Ödülleri’nde En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü aldı; Avrupa Kulüpler Birliği Ödülleri’nde (ECA Awards) ise finale kaldık. İnşallah 7 Eylül’de onu da alacağız. Bu yıl, yeşillendirmeye devam ederken doğanın bir diğer rengi maviye dikkat çekiyoruz. Son dönemde hem ülkemizin hem Dünya’nın mücadele ettiği şiddetli doğa olayları ile iklim değişikliğinin sonuçlarını en acı şekilde deneyimlemeye başladık. Farkındalık yaratmak ve var olan farkındalığı en üst düzeye çekmek aynı zamanda birer Sivil Toplum Kuruluşu olan biz futbol kulüplerinin zorunluluğu diye düşünüyorum. İklim değişikliği hepimizin problemi, turkuaz formanın önünde ve arkasında yer alan her detay hepimizi ilgilendiriyor. Dolayısı ile duyarlı herkesi bu projede bize destek olmaya ve bizimle birlikte ‘Söz Ver’meye davet ediyorum.”

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags