Lenovo Engel Tanımıyor


Lenovo, Türkiye’nin sosyal girişimlerinden BlindLook’un geliştirdiği ses simülasyonu teknolojisi ile ülkemizdeki 1 milyon görme engellinin bilgisayar kullanmak istediklerinde, Lenovo ürünlerini engelsizce kullanabilmesini sağlıyor.


BlindLook tarafından, EyeBrand Ceremony adıyla düzenlenen etkinlikte, “Görme Engelsiz Marka” ödülünü, Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak aldı. Soyak, ödül konuşmasında şunları söyledi: “Dünyada ve Türkiye’de teknolojinin öncü markası olarak akıllı teknolojileri barındıran, her türlü ihtiyaca cevap veren en yenilikçi ürünlerini sunmaya devam ediyoruz. İnovasyona bağlılığımızla herkes için daha akıllı teknoloji sağlamak gibi cesur bir vizyonla, çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerimizle hareket ediyoruz. Bu vizyonla daha akıllı teknolojiyi görme engelli kullanıcılarımızın da özgürce hayata dahil olabilmesi için hak ettikleri kaliteli bir hizmet olarak görüyoruz. Görme engelsiz markalar arasında yer alabilmekten çok mutluyuz.”


BlindLook Kurucularından Sadriye Görece ise BlindLook’un geliştirdiği ses simülasyonu teknolojisi ile görme engellilerin, sunulan tüm ürün ve hizmetleri eşit ve özgürce kullanabilmesi için teknolojik ve kalıcı çözümler ürettiğine değindi.


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags