LEGO®’da Üst Düzey AtamaPortföyündeki ürünlerle hem yetişkin hem de çocuklar için keşif dolu bir dünyanın kapılarını aralayan LEGO Group’ta üst düzey global bir atama gerçekleşti. 2019 yılından beri LEGO Group’ta, Pazar Geliştirme Kıdemli Direktörü olarak görev yapan Madelaine Edwards, merkezi Türkiye’ de bulunan Türkiye, Israil ve Yunanistan pazarlarının Genel Müdürü oldu.


Edwards, LEGO kariyerine 2016 yılında Londra’da İş Geliştirme Direktörü olarak global bir rolde başladı. 2 yıl sonrasında yeni kurulan Pazar Geliştirme alanında görev alan Edwards, LEGO kariyerini 2019 yılından 2021 yılsonuna kadar Pazar Geliştirme Kıdemli Direktörü olarak sürdürdü. Madelaine Edwards görevine, 2022 yılı itibariyle LEGO Group bünyesinde Türkiye, İsrail ve Yunanistan pazarlarından sorumlu Genel Müdür olarak devam ediyor.


Madelaine Edwards yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Genel Müdür olarak başladığım bu yeni yolculuk ve her biri benzersiz büyüme fırsatları sunan üç pazarın sorumluluğu için sabırsızlanıyorum. Bu görevdeki ilk yılım olan 2022'nin LEGO'nun 90. yıl dönümüne denk gelmesi özellikle heyecan verici çünkü bu yıl dünya genelinde daha fazla çocuğa ulaşmak ve oyun yoluyla onların tutkularını ateşlemek için gerçekten harika bir ürün portföyü ile desteklenen oldukça iddialı planlarımız var. Bu üç ülkenin geniş potansiyeliyle ve gelecek planlarımızın da gücüyle çocukları ve yetişkinleri LEGO'nun keşif dolu dünyasında bir araya getirmeye devam edeceğimize eminim.”

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags