Kelebek Mobilya İhracatta Büyümeye Devam EdiyorTürkiye’nin mobilya üreticisi Kelebek, 2022 yılına yurt dışında büyüme ile başladığını, Ocak - Şubat 2022 döneminde büyüme kat ettiğini ve bu dönemi hedeflerinin üzerinde kapattığını duyurdu.


Kelebek Mobilya’nın Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Duman, 2022 yılında 15 ülkede daha mağaza açma planları olduğunu belirterek şunları söyledi: “87 yıllık geçmişe sahip bir marka olarak, Türkiye’de olduğu gibi uluslararası pazarlarda da güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bugün 30 ülkede distribütörlük ve 15 ülkede kendi mağazamız bulunuyor. Önümüzdeki dönemde de yeni pazarlarda müşterilerimizle buluşmayı sürdüreceğiz.”


Ayrıca, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesinin Rusya’da ticaret yapan Türk firmalarını olumsuz etkilediğinin de altını çizen Serkan Duman konuyla ilgili şöyle konuştu:Savaşın yakın zamanda sona ermesini umuyoruz. Savaşın devam etmesi durumunda ne yazık ki çok olumsuz yansımalar olacaktır. Rusya’da ticaret yapan tüm firmalar olumsuz etkilenecektir. Savaşın birkaç hafta daha devam etmesi halinde hedef pazarlarımızda mutlaka revizyona gitmek zorunda kalacağız.”


Son olarak döviz kurundaki artışa yönelik görüşlerini belirten Duman, “Her ne kadar yurt dışındaki yatırımcılar, doların artması ile fiyatta indirim bekliyor olsalar bile sektörde hammaddenin önemli bir kısmının dövize endeksli olmasından dolayı dolar kurundaki artışın fiyatlarımıza ve satışlarımıza olumlu bir yansıması bulunmamaktadır.” dedi.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags