IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı Kapılarını Açtı


İHKİB’in, İTO ve OTİAD iş birliği ile düzenlediği IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı 9 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı. Mankenlerin üzerinde sergilenen özel tasarımlar, açılış defilesinde ziyaretçilerle buluştu.

Defilede son zamanlarda yaşanan olumsuz doğa olaylarından ilham alarak hazırlanan çuval, palmiye ağacı, çam kozalağı ve keçiboynuzundan yapılan tasarımlar, fuarda ilk defa sergilendi. Fuar sürecinde sergilenen doğaya dost ürünlerin ve tasarımların moda sektöründe ön plana çıkması amaçlanarak, hem tüketicilerin hem de firmaların bilinçlenmesi noktasında örnek teşkil edilmesi planlandı.

Sergilenen ürünler arasında kanserojen madde içermeyen geri dönüştürülmüş kumaşlara sahip ürünler de yer aldı. Hayata geçirilen proje kapsamında, çevreci ve sürdürülebilirlik yaklaşımı ile üretilen kumaşların, tüm ürünlerde kullanılarak doğaya verilen zararı en aza indirmesi planlanmakta.

Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün potansiyelini ortaya koyan IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı, 400’den fazla katılımcı, 90’a yakın ülkeden 3 binin üzerinde satın almacıyı bir araya getirdi. Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Belçika, Avustralya, İsviçre, Hollanda, Danimarka gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Afrika, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden profesyonel alıcıların katılım gösterdiği fuarın, sektörün ihracatına 23 milyar dolarlık katkı sağlaması hedeflenmekte.

Fuar, 11 Şubat Cuma 18.00’a kadar ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags