ICF Türkiye’nin Yeni Başkanı Yunus Emre Şentürk Oldu


Koçluk mesleğinin global kuruluşu ICF’nin (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ülkemizdeki yetkili temsilcisi ICF Türkiye, 2022-2024 döneminde görev yapacak Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulları üyelerini belirledi.


Bir önceki ICF Türkiye yönetiminde, yeni medya ve dijitalleşmeden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Yunus Emre Şentürk başkanlığında görev yapacak yeni Yönetim Kurulu (YK) şu isimlerden oluştu: Beyza Erdem Balcı, Dilek Yunar, Esra Miller, Filiz Demirbağ, Oya Fadıloğlu ve Serdar Samsun. Yeni yönetimde, Dilek Yunar’ın Başkan Yardımcısı; Serdar Samsun’un Genel Sekreter; Oya Fadıloğlu’nun Sayman; Esra Miller’in üye işleri ve eğitimden sorumlu YK üyesi; Filiz Demirbağ’ın mesleki iç düzenleme ve etikten sorumlu YK üyesi ve Beyza Erdem Balcı’nın ise, pazarlama, dijital ve sosyal medyadan sorumlu YK üyesi olarak görev yapacağı belirtildi.


Eski yönetimde, Başkan Nuray Akmeriç ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, özellikle pandemi sürecine adaptasyon, Dönüştüren Koçluk Hikayeleri, Çarşamba Buluşmaları gibi dijital etkinlikler ve Koçluk Konferansı ile Koçluk Haftası gibi önemli geleneksel etkinliklerde üstlendiği rolle dikkat çeken Yunus Emre Şentürk, yeni dönemle ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi: “8 yıldır ICF Türkiye yönetimlerinde görev alıyorum ve birçok meslektaşımla çalışma fırsatı buldum. ICF Türkiye Başkanlık bayrağını, Nuray Akmeriç gibi çok önemli bir profesyonel ve koçtan alıyorum ve işimin bu anlamda zor olduğunun farkındayım. Ama kendisinin vizyonundan 2 yıl boyunca çok faydalandım. Kendisine ICF Türkiye’de çıtayı yükselttiği için çok teşekkür ediyoruz. İnsanlığın ortalama 100 yılda bir yaşadığı pandemi süreçleri, insanlığı yeni koşullara taşımıştır her zaman için ve eski döneme dönüş olmamıştır. Yine böyle olacağını düşünüyorum ve daha önce başlayan dijitalleşme sürecine büyük bir ivme kazandırdı Covid-19 ve pandemi. Her olumsuzluk içinde fırsatlar da taşımaktadır; profesyonel bir koç olarak bunu deneyimlerimden çok iyi biliyorum. Artık uzaktan çalışma yöntemi baskın çalışma yöntemi olacaktır; en azından hibrit çalışma yöntemini, uzaktan çalışmaya en uzak sektörler bile kullanacaktır. 2020-2022 döneminde başarılı ve hızlı bir şekilde oturttuğumuz webinarlarımıza aynı şekilde devam edeceğiz.”


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags