İçim, Yeni Marka Konumlandırması ile Tüketicilerine “Hayata Dolu Tarafından Bak” DiyorAk Gıda’nın tüketici markası İçim, hayata pozitif bir bakış açısı katmak ve bu pozitif bakış açısıyla tüketicilerinin hayatlarına dokunmak amacıyla yepyeni bir yola çıkıyor. Marka söylemini yenileyen İçim, iletişim stratejisini de bu yönde yeniden şekillendiriyor. Önemli olanın bardağa dolu tarafından bakmak olduğunu vurgulayan İçim, yeni marka vaadinde tüketicilerine, “Hayata Dolu Tarafından Bak” diyerek negatifler yerine pozitiflere odaklanmayı hatırlatıyor.


Konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüketici araştırmalarından yola çıkarak iletişim stratejilerine yeni bir yön verdiklerini belirten Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay pozitif, modern, samimi ve dinamik bir marka olarak tüketicinin aklına ve kalbine dokunan yepyeni bir hikâye yazmak istediklerini söyledi. İçim markası olarak artılara odaklanmayı tercih eden bir marka duruşunu da sahiplendiklerini belirten Selin Dora Falay sözlerine şöyle devam etti: “2019 ve 2020 yıllarını kapsayan dönemde tüketicilerle bağımızı daha da güçlendirdik. 2021’de ise yepyeni bir döneme giriyoruz, hayata dolu tarafından bakmak için yola çıkıyoruz. Pozitif, modern, samimi, dinamik bir marka olan İçim ile artık tüketicilerimizin aklına ve kalbine de dokunan bir hikâyemiz var. Hepimiz biliyoruz ki, hayatta iyi şeyleri de kötü şeyleri de aynı anda yaşıyoruz. Önemli olan eksiler yerine artılara odaklanmak. Çünkü bakış açımızı değiştirdiğimizde mutlu olmak için çok sebebimiz olduğunu görüyoruz. Tüketicilerimize hayatta artılara odaklanmayı hatırlatan ve İçim ürünleriyle güzel anlarında onlara eşlik eden bir marka olmayı hedefliyoruz.”


İçim’in yeni marka yolculuğunun reklam kampanyasında yer alan ürün reklam filmleri de “Hayata dolu tarafından bak” söylemini tüketicilere ulaştırıyor. Ufak formüllerle, yaşamdaki artılara ve eksilere daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı hatırlatan filmlerde, hayata dolu tarafından bakmanın ne kadar iyi hissettirdiği yansıtılıyor.


“İçim Kefir ile hayata dolu tarafından bak” https://www.youtube.com/watch?v=wuNAr8aWQVo


“İçim Labne ile hayata dolu tarafından bak” https://www.youtube.com/watch?v=iUmiSvtwuKs


İçim Devam Sütü, içeriğindeki D vitamini ile çocuğunuzun büyümesini destekler

https://www.youtube.com/watch?v=ZcWZNpIMbpM

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags