HPE Türkiye 2021 Yılında Uçtan Buluta Dijital Dönüşümü HızlandırıyorHPE Türkiye, COVID-19 pandemisi etkisinde geçen 2020 yılı çalışmalarını ve 2021 yılında dijital dönüşümü hızlandırarak işletmeleri yeni dünya düzeninde nasıl destekleyeceklerini paylaştığı bir basın sohbet buluşması düzenledi.


HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak toplantıda şu açıklamalarda bulundu. “Pandemi süreci tüm dünyayı benzeri görülmemiş bir zaman dilimine taşıdı. Artık yeni dünya düzeninde, işletmeler de hızın çok daha önemli olduğu yeni bir gerçeklikle tanışıyor. COVID-19’un uzaktan çalışmayı hızlandırdığı bu dönemde biz de bunu destekleyen ve temel iş sürekliliğini sağlayan Sanal Masaüstü Alt Yapısı (VDI) için yeni HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizi devreye aldık. Diğer yandan HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizde dünya lideri HPC portföyünü sunarak HPC projelerinin yaygınlaştırılmasını yüzde 75'e kadar hızlandırıp kaynak harcamalarını yüzde 40'a kadar azaltarak bu deneyimi önemli ölçüde basitleştiriyoruz. COVID-19 uzaktan çalışmayı hızlandırırken deneyimler ve iş yerleri yeniden tasarlanıyor. Gartner’in araştırması, şirketlerin yüzde 82'sinin uzaktan çalışmanın devam etmesini beklediğini ortaya koydu. Diğer yandan insanlar, cihazlar ve nesneler sürekli olarak veri paylaştığından herkes ve her şey hiper bağlantılı hale geldi. Araştırmalara göre; 2022'ye kadar dünya çapında 50 milyar cihazın bağlı olması bekleniyor. Diğer yandan 2025 itibarıyla veriler dünya çapında 175 zettabayta çıkacak ve dünyadaki verilerin yaklaşık yüzde 30'unun gerçek zamanlı işlemeye ihtiyacı olacak. Artık her yerde uygulamalar ve verilerle beslenen, uçtan buluta her şeyin bağlı olduğu, işletmelerin her yerden değer elde ettiği, yeni fırsatları ortaya çıkardığı, yeni deneyimleri, verimliliği, hizmetleri ve daha fazlasını ortaya koyan bir dijital dönüşüm dalgası başlıyor. Bütün bu gelişmeler, bizim zaten çok daha önce duyurmuş olduğumuz ‘platform as a service’ stratejimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Pandemi sürecinde fırsat yaratmayı başaran şirketlerden birisi olduk. IDC Türkiye rakamlarında da bunu görebiliyoruz. IDC Q3 Türkiye pazar payı sonuçlarına göre; sunucu’da yüzde 45.2, veri depolamada yüzde 21.2 ve hiper bütünleşik çözümlerde ise yüzde 54.1 oranları ile liderliğimizi sürdürüyoruz.”


Geçtiğimiz yıl her çeyrekte yeni bir HPE GreenLake müşterisi kazandıklarını ifade eden Kaymak, son çeyrekte 3 büyük müşterilerini daha HPE GreenLake ile buluşturduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Biz bu dönemde her türlü ürün ve çözümümüzü servis olarak sunmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık. HPE GreenLake for VDI ile bulut deneyiminin basitliğini VDI'ya getirdik. Kapasiteyi ve maliyetleri gerektiğinde artırabilme ve azaltabilme yeteneği, bulutun temel avantajlarından birini oluşturuyor. Ancak çoğu VDI uygulamasının, saf bulut çözümleriyle kolayca karşılanamayan güvenlik, uyumluluk ve performans standartlarını karşılaması gerekiyor. HPE GreenLake VDI, bulut benzeri ekonomi ve çevikliği, müşterilerin şirket içi BT'lerinden bekledikleri performans, uyum ve kontrolle bir araya getiriyor. Müşterilerimiz adına yönetildiği ve kullanım başına aylık olarak faturalandırıldığı için, BT ekipleri işletmelerin diğer kritik noktalarına rahatlıkla odaklanabilir.”


HPE, uzaktan çalışmaya dair artan talebi karşılamak için HPE GreenLake VDI bulut hizmetlerini ve iş ortaklıklarını genişletiyor. Yeni HPE GreenLake VDI bulut hizmetleri, Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware iş ortaklığıyla uzaktan çalışanlar için optimize edilmiş çözümler sunuyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags