HBO Max Türkiye’nin Genel Müdürü Barış Zavaroğlu Oldu


WarnerMedia’nın hızla büyüyen HBO Max platformunun Türkiye Genel Müdürü pozisyonuna Barış Zavaroğlu atanıyor. Zavaroğlu, 2022 yılında yayına girmesi planlanan HBO Max platformunun başında görev yapacak.


HBO Max Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Christina Sulebakk’a bağlı olarak çalışacak olan Zavaroğlu, HBO Max’in Türkiye pazarına girişinden, büyümesinden ve HBO Max Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi stratejilerine uyumundan sorumlu olacak. HBO Max Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Christina Sulebakk konuya ilişkin şunları söyledi: “Barış, önemli bir dönemde aramıza katılıyor çünkü stratejik önemi olan bir pazarda lansmana ve büyümeye hazırlanıyoruz. Uzmanlığı ve liderliği, Avrupa’ya açılma planımızın parçası olarak Türkiye’de HBO Max lansman ve hızla büyüme hedefimiz için paha biçilmez.”


Barış Zavaroğlu ise konuyla ilgili olarak “HBO Max, dünyadaki en eşsiz kalite ve çeşitlilikte içeriğiyle küresel olarak genişledikçe ciddi bir devinim yaratıyor. Bu hizmeti Türkiye’ye getirmekle görevlendirilmiş olmaktan onur duyuyorum” dedi. HBO Max Kuzey Avrupa ülkelerinde ve İspanya’da 26 Ekim’de yayına başladı ve 2022’de Avrupa’da 21 bölgeye daha açılacak.


Zavaroğlu bundan önce Turkcell bünyesinde yer alan TV+’ın Genel Müdürü olarak, daha öncesinde ise Fox Türkiye’nin Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ile Disney’de Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde farklı görevlerde yönetici olarak görev almıştı.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags