Haribo Altın Ayıcıklar 100 Yaşında


Altın Ayıcıklar; 1920 yılında Almanya’da Hans Riegel tarafından temelleri atılan Haribo’nun macerasına 1922 yılında katıldı ve markanın ikonlaşmış ürünü haline geldi. Her yaştan insanın sevdiği bu ürün, dünyanın dört bir yanındaki sevenlerini yeni yaşında da gülümsetme hazırlığında.


19. yüzyılda lunaparklardaki eğlence programının önemli bir parçası olan ayılardan ilham alınarak icat edilen Altın Ayıcıklar; çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayıldı ve Haribo’nun küresel ölçekteki büyümesinde önemli bir rol üstlendi. Hans Riegel’in ürettiği, şimdiki adı Altın Ayıcık olan “Dans Eden Ayıcıklar” kısa sürede herkesin neşe kaynağı oldu.


Altın Ayıcıklar, her gün tüm dünyadaki üretim tesislerinde 160 milyonun üzerinde üretilmekte. Bir yılda üretilen Altın Ayıcıklar yan yana dizildiğinde dünyayı tam 10 kere dolaşabilmekte. Türkiye’de de oldukça beğenilen ürün; markanın Türkiye Hadımköy’deki fabrikasında, Türkiye ve yaklaşık 50 ihracat ülkesi için helal sertifikasına uygun olarak, meyve ve sebzelerden elde edilen doğal renklendiriciler kullanılarak üretilmekte.


Altın Ayıcıklar şimdi bir asırlık yolculuğunu tüketicileriyle birlikte kutlayacak. Klasikleşmiş Altın Ayıcık tatlarının yanı sıra iki yeni lezzet ile sevenlerinin karşısına çıkacak ve Altın Ayıcık Dünya Meyveleri ürünüyle dünyadaki çeşitli meyve tatları bir pakette yer alırken, Altın Ayıcık Pasta Zamanı ile farklı pasta tatları ile eğlenceli lezzetler sunacak. Şubat ayından itibaren sınırlı sayıda raflarda yerini alacak bu iki yeni ürünün yanı sıra, özel bir kampanya da söz konusu. Altın Ayıcık Klasik, Altın Ayıcık Dünya Meyveleri ve Altın Ayıcık Pasta Zamanı ambalajının içinde bulunan şifreyle tüketicilerine 1 Şubat – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında birçok hediye sunmakta. Şifreyi hariboylacevirkazan.com adresine girerek çarkı çevirenler internet paketi, Trendyol hediye çeki, Zuma Steam kodu ve HariboShop indirim çeki hediyelerinden birini anında kazanabilecek.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags