GOBI, 8-9-10 Mart Tarihlerinde Online Olarak GerçekleşecekİTÜ Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen GOBI (Global Opportunities in Business and Investment), üniversite öğrencilerine ve yeni mezun gençlere iş dünyasına atılmadan ilham kaynağı olmak, onları çeşitli fırsatlarla bir araya getirerek fayda sağlamak amacıyla 12 yıl önce “Bu Bir Hayal Ürünüdür!” mottosuyla yolculuğuna başladı. 2009 yılında Avrupa’nın en büyük öğrenci zirvesi ödülüne layık görülen İTÜ’nün ilk uluslararası öğrenci zirvesi GOBI, ilk yılından günümüze, dünyanın dört bir yanından katılan öğrencilerle dünya trendlerini ve fırsatları aktarmayı amaçlayan uluslararası bir organizasyon.


13. senesinde pandemi koşulları nedeniyle online gerçekleştirilecek olan GOBI, bu yıl “Kalıpları Yıkıyoruz” konsepti ve 3 farklı alt başlığı ile (Cinsiyet Eşitsizliği, Ütopya, İnovasyon) 8-9-10 Mart tarihlerinde katılımcıları ile buluşacak.


Cinsiyet Eşitsizliği, Ütopya, İnovasyon başlıkları altında kurgulanan panellerde, 8 Mart Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitsizliğinin ve cinsiyet kalıplarının gereksizliği, bunların artık günümüzde bir önemi olmaması gerektiği, kadının da erkeğin de iş hayatında cinsiyetten bağımsız her alanda ve meslekte var olabileceği konuları işlenecek. 9 Mart’ta günümüzde gerçekleşen en güncel inovasyonlar konuşulacak. 10 Mart’ta ise farklı konularda ütopyalar yaratılacak ve “Bu ütopyalar gerçek olsaydı hayatımız nasıl şekillenirdi?” şeklinde bir bakış açısıyla konuya yaklaşılacak.


Konuşmacılar ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için: http://www.gobistanbul.com/

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags