Gözde Güllüoğlu, MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü Oldu130 yılı aşkın süredir hastalıklarla mücadele için yeni ilaç ve aşıların keşfedilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan MSD’nin Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT Ülkeleri) yeni genel müdürü belli oldu. MSD Macaristan Genel Müdürlüğü görevini yürüten Gözde Güllüoğlu, MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı.

Saint Joseph Fransız Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olan Güllüoğlu, kariyerine 2006 yılında başladı. İlaç sektöründeki global firmalarda görev alan Güllüoğlu, MSD Türkiye’ye 2018 yılında İmmunoloji ve Hastane/Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak katıldı.


2019 yılı başında genişleyen rolü ile Aşı İş Birimi sorumluluğunu da üstlenen Gözde Güllüoğlu, bu görevi sırasında, iş biriminin Türkiye’deki konumunun güçlendirilmesi adına stratejik süreçlere liderlik etti. Güllüoğlu, 2019 yılında Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) bölgesinde Türkiye organizasyonunu “Çeşitlilik ve Dahiliyet” Elçisi olarak temsil etti. MSD ile olan hikâyesine Türkiye’de başlayıp Macaristan’da devam eden Güllüoğlu, 2020 yılında MSD Macaristan Genel Müdürlüğü görevine getirildi.


MSD Türkiye, bölgedeki 600 çalışanı ve güçlü portföyüyle sektörün lider ilaç şirketleri arasında yer alıyor. Gözde Güllüoğlu yeni dönemde MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak, tüm strateji ve operasyonlardan sorumlu olacak.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags