Emaar Square Mall’un Yeni Genel Müdürü Bige Kotil Oldu2006 yılından beri Emaar Türkiye ismiyle ülkemizde faaliyet gösteren Emaar Properties’in İstanbul’daki alışveriş merkezi Emaar Square Mall’un yeni Genel Müdürü Bige Kotil oldu. Kotil; finans, perakende ve FMCG alanındaki tecrübeleriyle Emaar Square Mall’un yönetiminden sorumlu olacak ve tüm ekiplere liderlik edecek.


Emaar Square Mall’daki genel müdür atamasıyla ilgili Emaar Türkiye CEO’su Feyzi Tecellioğlu “Emaar Square Mall’da genel müdürlük pozisyonuna atanan Bige’nin Emaar için çok önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Türkiye için büyük önemi olan Emaar Square Mall, Bige’nin perakende ve genel yönetim alanlarındaki deneyimlerinden yararlanacak. Bige, Türkiye’deki perakende operasyonlarımızın sürekli başarısında önemli bir rol oynayacak.” dedi.


Bige Kotil, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde, yüsek lisansını London School of Economics’te tamamladıktan sonra çalışma hayatına Koç Holding’te Stratejik Planlama departmanında başlamıştır. Körfez Bank’ta makro ekonomik araştırmalar konusunda Uzman Ekonomist, Reel Menkul Değerler’de Finansal Piyasalar’dan Sorumlu Hazine Müdür Yardımcılığı, Kredi Finans Faktoring’te Yatırım ve Strateji Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Sonrasında sırasıyla GIDASA Sabancı Gıda Sanayi A.Ş.’de Bütçe ve Hazine Müdürü olarak Piyale, Saka, Deren ve Ömür markalarının Finans ve Bütçe ekiplerine liderlik etmiş, BEYMEN & BBA’da Finans ve Dış Ticaret Grup Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Emaar Türkiye’den önce DEMSA İç ve Dış Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görev yapan Kotil; satın alma, muhasebe, hazine, bütçe ve raporlama ile bunlara ek yönlendirme komitesinin bir üyesi olarak, şirketin tüm finansal faaliyetlerinden sorumlu kişi sıfatıyla; grup için stratejiler oluşturmaktan, tüm departmanların standartlarını ve süreçlerini iyileştirmekten ve yeni yatırım alanları bulmak konusunda sorumluluk alıp, ilgili ekiplere liderlik etmiştir.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags