Effie Türkiye 2021 Kazananları AçıklandıReklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. iş birliği ile düzenlediği, Effie Türkiye ödüllerinde kazananlar açıklandı. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen ödül töreni, 26 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’da Effie Studio Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.


Ödüllerin açıklandığı Effie Studio, reklamverenlerin, reklam, medya ajanslarının, araştırma şirketlerinin, PR ajanslarının Effie Ödülü kazanmış kampanyalarını masaya yatırıldığı, tüm bir yıl boyunca aktif olacak bir platform. Effie Studio’da kazanan kampanyaların ortaya çıkışları, detayları, elde ettikleri başarıları ve karşılaştıkları zorlukları hakkında kısa ama doyurucu sohbetler gerçekleştirilecek. Düzenli olarak paylaşılacak olan video içerikleri ile sektör içi iletişimi güçlendirilerek sektör profesyonellerine de fayda sağlanması amaçlanıyor.


Toplam 42 kategoride başvurular kabul edildi

Effie Türkiye ödüllerinde bu yıl, 27’si sektörel 15’i özel olmak üzere, toplam 42 kategoride başvuru kabul etti. En yüksek başvuru alan kategoriler ise; Özgün Marka Deneyimi ve Aktivasyonda Başarı, Markalı İçerik, Ev Temizlik ve Bakım Ürünleri oldu.


Effie Türkiye 2021 Jüri Başkanı Yelda Aktuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Effie 2021’e katılan tüm ajans ve reklamverenlere teşekkür ederiz. Bu sene, pandeminin ortaya koyduğu zorluklara rağmen katılımda da değerlendirmede de online gerçekleştirdiğimiz ödül töreninde de hız kesmeden önemli başarılar kazanan, cesaretli işler yapan yerli ve yabancı markaları ödüllendirerek sektörümüz için bir başarı yolu çizmeye devam ettik. Örnek teşkil ettiğini düşündüğümüz ödüllü kampanyalarla ilgili daha fazla bilgi için Effie Studio’yu takip etmenizi öneririz. Burada ödüllü vakalar ile ilgili bilgi ve deneyimleri aktarmaya, oluşan birikimi tüm sektör ile paylaşmaya devam edeceğiz.”

Kazananların tam listesine www.effieturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags