DeFacto Üst Yönetimi’nde Önemli Atama


DeFacto’nun üst yönetiminde yeni bir atama gerçekleştirildi. Head of HR görevine Yeşim Çokeker getirildi. Yeni görevine başlayan Çokeker, şirketin tüm İnsan Kaynakları fonksiyonlarını yönetecek.


İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve Eğitim Fakültesi Formasyon Eğitimi alan Çokeker, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Üniversitede okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılan Yeşim Çokeker, danışmanlık sektörüne geçerek 2004-2013 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde “Danışman ve Eğitmen” olarak çeşitli dönüşüm ve gelişim projelerini yönetti. 2014 yılında DeFacto’da çalışmaya başlayan Yeşim Çokeker sırasıyla Mutluluk Yönetimi, İşveren Markası ve İç İletişim, Akademi ve Yetenek Yönetimi, Yetenek Kazanımı, Ücret ve Yan Haklar, Bordro ve Özlük işlerinden sorumlu oldu. Mart 2021 itibariyle DeFacto’nun global ve fijital bir moda markası olma vizyonuna ulaşması için 30 ülkede 15 bin çalışana Head of HR olarak liderlik etmektedir.


Aynı zamanda TEGEP Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Yeşim Çokeker, öğrenme ve gelişim alanında toplumsal katkı sunmaya devam etmektedir.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags