Dünyanın İlk Bağımsız Tüketici Sağlığı Şirketi: “Haleon”Tüketici sağlığı alanında faaliyet gösteren GSK Tüketici Sağlığı, 2022 yılı ortasında, GSK İlaç bünyesinden ayrılma sürecini tamamlayarak bağımsız bir şirket olarak yoluna Haleon ismiyle devam edecek.


Haleon ilhamını, eski İngilizce bir kelime olan ve “sağlık” anlamına gelen “hale” ve “güç” kelimesiyle ilişkilendirilen Leon’un birleşiminden almakta. Dünya çapında 100’den fazla pazarda konumlandırılacak şirketin yeni marka kimliği, çalışanlar, sağlık profesyonelleri ve tüketicilerden elde edilen içgörüler doğrultusunda oluşturuldu. Ortaya çıkışı GSK Tüketici Sağlığı iş biriminin son 8 yılda gerçekleştirdiği yatırımlar ve stratejik değişikliklere kadar uzanan Haleon, insanı ve sürdürülebilir iyi yaşamı merkezine alarak, köklü geçmişi ve bilim odaklı yaklaşımıyla ürünler geliştirecek.


Haleon CEO’su Brian McNamara konuyla ilgili şunları söyledi: “Haleon’ı dünyaya tanıtmak yeni ve bağımsız bir şirket olma yolculuğumuzdaki ilk adım. İsmimizin temeli, insan sağlığı için her geçen gün daha iyiyi sunabilmek ve tüketici sağlığı alanında dünya lideri bir şirket olma amacımıza dayanıyor. Haleon markasını 2022 yılının ortasına kadar tüm pazara duyurmak istiyoruz ve bu noktada emin adımlarla ilerliyoruz.”


GSK CEO’su Emma Walmsley ise şu şekilde konuştu:“Haleon, bütünüyle insan sağlığına adanmış bu eşsiz yapıyı inşa edebilmek amacıyla birçok değerli insanın yıllarca süren sıkı çalışmasıyla hayata geçiyor. Güçlü büyüme beklentileriyle dünya genelinde insan sağlığı ve refahını iyileştirme konusunda önemli bir potansiyele sahip olan Haleon, bu bağımsızlık yolculuğuyla GSK hissedarları için de önemli bir değerin kilidini açacak.”


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags