Cihan Yıldız, Hopi’nin Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oldu


Hopi, üst düzey yönetim kadrosuna, Paycell CTO’su Cihan Yıldız’ı transfer etti. Hopi’nin Teknolojiden Sorumlu (CTO) yeni Genel Müdür Yardımcısı olan Yıldız, Turkcell’deki “agile dönüşüm” sürecinde aktif rol oynadı; Paycell CTO’su olarak bireysel ve kurumsal müşteri segmentleri için uçtan uca IT çözümleri sunan ekipleri yönetti.


Cihan Yıldız, değişen tüketici ihtiyaçlarından ve mobil teknoloji trendlerinden yararlanarak etkili bir Big Data yönetimi ile yeni ürün, hizmet ve kampanyalar geliştiren, hiper kişiselleştirme projelerini hayata geçiren Hopi’nin IT ekibine liderlik edecek.


Cihan Yıldız kimdir?


İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cihan Yıldız, aynı üniversitede Telekomünikasyon Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptı. Kariyerine 2004 yılında Turkcell’de Entegrasyon Uzmanı olarak başladı; 2010 yılından bu yana aynı şirkette Problem Yönetimi Süreç Müdürlüğü, Servis, Tarife ve Kampanya Yönetimi Müdürlüğü, İş Operasyonları Birim Yöneticiliği, Pazarlama Çözümleri Birim Yöneticiliği ve Fintech Çözümleri Birim Yöneticiliği gibi çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2018-2020 yılları arasında Turkcell’de Fintech Çözümleri Kıdemli Müdürü olarak çalışan Yıldız, Tüketici Finansman (Financell) ve Ödeme Hizmetleri (Paycell) şirketlerinde CTO olarak IT ekiplerine liderlik etti.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags