BSH TÜRKİYE’DEN, GLOBALE ATAMAEv aletleri üreticisi BSH, global yönetici kadrosuna Türkiye’den bir yöneticiyi daha dahil etti.


BSH Türkiye’nin 2018’den beri Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Hilal Eksel Merter, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle BSH Tüketici Ürünleri Global Marka Pazarlama Direktörü oldu. Hilal Merter yeni görevini BSH Münih merkez ofisinde icra edecek ve tüketici ürünlerinin global pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.


Hilal Merter, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü eğitiminin ardından, Georgia Institute of Technology - Scheller College of Business’da İşletme ve Uluslararası Pazarlama alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Merter, SC Johnson, Anadolu Efes, Imperial Tobacco, Yıldız Holding ve BSH Türkiye şirketlerinde toplam 25 yıllık marka ve ticari pazarlama, strateji, değişim yönetimi, dijital transformasyon tecrübesine sahip. 2018 yılından itibaren Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markaları portföyünü içeren BSH Türkiye’de 3 yılı aşkın süreçte çalışmalarını sürdürmekte.


İngilizce ve Almanca bilen Merter, evli ve iki çocuk sahibidir. Ayrıca, Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği üyesidir.


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags