Ahmet Turgut, Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürlüğü Görevine AtandıÇikolata ve kakao ürünleri üreticisi Barry Callebaut’un Türkiye ofisinde üst düzey bir atama gerçekleşti. Barry Callebaut Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevine Ahmet Turgut atandı. 1 Kasım 2021 itibarıyla yeni görevine başlayan Turgut, Nestlé Türkiye’de farklı görev ve pozisyonlarda önemli sorumluluklar alarak edindiği 15 yıllık deneyimin ardından, 2019 yılında Barry Callebaut Türkiye’ye katılmıştı. Turgut, Barry Callebaut Türkiye’de, Gurme Satış Direktörü olarak Şirket’in gurme ekibini yeniden yapılandırdı ve gurme stratejisinin uygulanmasına liderlik etti. Turgut, yeni yapılandırdığı ekibiyle birlikte, pandeminin zorlu koşullarına rağmen 2021 mali yılında satış hacmini ikiye katlayarak Barry Callebaut içinde dünyanın en çok büyüme getiren 3. pazarı olmayı başardı.


Ahmet Turgut’un liderlik edeceği Barry Callebaut Türkiye, ülkemizde 2005 yılında faaliyete başladı. 2013 yılında büyük bir fabrika yatırımı ile Eskişehir’de üretime başlayan Barry Callebaut Türkiye, yeni hat ve AR-GE yatırımları ile ülkedeki büyümesini sürdürüyor. Çikolata ve kakao sektörüne yön veren marka, 2013 yılında açtığı Chocolate Akademi İstanbul ile sektörün gelişimine de destek oluyor. Akademi’de sanatsal çikolata üreticilerinden, pasta şeflerine, şekerleme ustalarından, fırıncılar ve yiyecek-içecek hizmet sağlayıcılarına kadar herkes için uygulamalı ve teorik farklı eğitim alternatifleri sunuluyor.


Türkiye ofisinin bağlı olduğu, Barry Callebaut global ise Klaus Johann Jacobs tarafından, Belçika kökenli “Callebaut” firması ile Fransız “Cacao Barry” şirketinin 1996 yılında birleşmesi sonucunda kuruldu. Her iki şirket de Klaus Johann Jacobs liderliğinde, 175 yılı aşkın sektör deneyimlerini birleştirerek çikolata ve kakao üreticisi Barry Callebaut’u kurdular. Şirket, bugün 30’dan fazla ülkede yer alan 60’tan fazla üretim tesisinde ve 23 Çikolata Akademisi’nde 12 binin üzerinde çalışanı ile 2 milyon tonun üzerinde üretim gerçekleştiriyor. Çikolata ve şekerleme sektöründe faaliyet gösteren firmalara, yüksek kalitede çikolata ve kakao ürünleri sağlıyor.


KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags