İstanbul Marketing Awards 2020 Başvuruları Başladı


Türk iş dünyasındaki kurumların ve markaların, pazarlama süreçlerini dikkate alarak düzenlenen pazarlama ödülleri İstanbul Marketing Awards 2020 için heyecan başladı. 4 ana kategori ve toplamda 32 alt kategoriden oluşan yarışmada pazarlama süreci başından satış sonrası hizmetlere kadar olan adımların bir kısmı ticari satış başarısı, bir kısmı motivasyon yaratmak için yaratıcılık başarısı ve bir kısmı da inovatif yönünün sektöre katkısı ile değerlendiriliyor. Kategoriler pazarlama sürecinin adımları temel alınarak hazırlandı.

Yarışma başvuruları www.istanbulmarketingawards.com web sitesinden 12 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular markalar, ajanslar ve danışmanlar tarafından sisteme gerekli bilgi ve materyallerin yüklenmesi ile gerçekleşecek.

Ödüller Mention, GOLD ve STARS olarak üç tipte verilecek. STARS Ödülleri kategori bağımsız şekilde jürinin oy birliği ile seçeceği en iyi 3 projeye; GOLD Ödülleri, İstanbul Marketing Awards başvuruları arasından kategori bazında en beğenilen ve ödül almaya hak kazanan işlere verilecek. Mention ise GOLD almaya hak kazanamasa da jüri tarafından değerli bulunmuş seçili sayıda projenin bülten ve yazılı mecralarda anılmasıdır. Ödül başvuruları tamamlandıktan sonra İstanbul Marketing Awards jürisi tarafından her bir proje değerlendirilecek ve kısa bir liste açıklanacak. Kısa listenin açıklanmasının ardından yeni bir jüri toplantısı gerçekleşecek ve finalist projeler açıklanacak.

Pazarlama dinamiklerini aktif olarak kullanan yönetici ve uzmanlardan oluşan İstanbul Marketing Awards jürisi şöyle:

-Bülent Fidan - Jüri Başkanı

-Betügül Toker - Aktif Bank Perakende, Dijital ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı

-Ersel Serdarlı - FCB Art Group Genel Müdür ve Bölge Kreatif Direktörü

-Esra Şengülen Ünsür - İDA Derneği Başkanı / İletişim Danışmanı

-Esti Pekdemir - WarnerMedia MENA ve Türkiye Pazarlama, PR ve Dijital Direktörü

-Fatoş Bozkuş - TV Programcısı / Gazeteci

-Funda Güleç Yalçın - Yazı İşleri Müdürü

-Gökçe Dayı - Anadolu Efes CBO

-Gökçe Kunt - Danone Waters Türkiye Pazarlama Direktörü

-Güven Borça - Marka Danışmanı

-Hande Çeviköz Doğru - Alaaddin Kreatif Direktörü

-İpek Özgüden Özen - ON İletişim Ajans Başkanı

-Karpat Polat - KARPAT Ajans Başkanı

-Nuran Aksu - ZENNA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Başkanı

-Özge Kiraz - Eker Süt Pazarlama Yöneticisi

-Özlem Öktem - Shangri-La Bosphorus Satış ve Pazarlama Direktörü

-Pelin Şeker - CMO

-Salim Kadıbeşgil - RepMan İtibar Araştırmaları Derneği Kurucu Başkanı

-Serdar Keskin - The Others Ajans Başkanı

-Prof. Dr. Uğur Batı - Yazar / Akademisyen

-Vittorio Zagaia - Technogym Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Marketing Awards başvurusu yapan her proje birden fazla kategoriye başvurabiliyor ve farklı kategoriler altında da değerlendirilebiliyor. İlgi çeken başvuru kategorileri arasında; toplumsal cinsiyet eşitliği iletişimi, sürdürülebilirlik iletişimi, dijitalde marka iletişimi, ambalaj tasarımı, yeni kategori oluşturma gibi farklı kategoriler mevcut.

İstanbul Marketing Awards 2020 kurumsal sosyal sorumluluk iletişimi kategorisinin başvurularının tüm geliri jüri tarafından seçilecek olan bir sivil toplum kuruluşuna bağışlanacak. Yarışma sonunda kazanan projeler 15 Aralık’ta hibrit olarak gerçekleşecek olan ödül töreninde açıklanacak.

İstanbul Marketing Awards 2019 kazanan listesini https://istanbulmarketingsummit.com/ima-2019-kazanan-listesi/ linkinden görüntüleyebilirsiniz.

Yarışmaya dair tüm detayları www.istanbulmarketingawards.com üzerinden inceleyebilir ve tüm sorular için info@istanbulmarketingawards.com ile iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags