12. Effie Türkiye Yarışması’nda Kazananlar Açıklandı


Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği’nin (RVD) Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlediği”, en etkin reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının yarıştığı Effie Türkiye Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Bu yıl #sonuçtaeffie diyerek kampanyaların hedefleriyle sonuçlarının beraber değerlendirildiğine dikkat çeken Effie’de, kazananlar 23 Eylül 2020 saat 16:00 itibariyle Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği Instagram hesaplarından eş zamanlı olarak duyuruldu.

Ödüle hak kazanan kampanyalar, Eti Pazarlama Grup Başkanı ve Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Dipçin Akdoğan’ın başkanı olduğu, 7’si reklam ajansı üst düzey yöneticileri, 6’sı reklamveren üst düzey yöneticileri, 1’i araştırmacı, 1’i PR sektöründen ve 1’i de akademisyenden oluşan, 17 kişilik jüri tarafından zorlu ve titiz bir değerlendirme sürecinin sonunda belirlendi. 27’si sektörel ve 14’ü özel olmak üzere toplamda 41 kategoriye gelen başvurular içinde bu yıl en fazla başvuru alan 3 kategori Kozmetik-Güzellik Ürünleri ve Kişisel Bakım Ürünleri, Tatlı Tuzlu Atıştırmalıklar ve Küçük Bütçeyle Büyük Başarı oldu.

“Effie yalnızca bir yarışma değil”

Effie Türkiye 2020 Jüri Başkanı Zeynep Dipçin Akdoğan,“Effie 2020’ye başvuran tüm ajans ve reklamverenlere teşekkür ederiz. Bu sene tüm sektörde olduğu gibi Effie’de de online değerlendirmeler ve Instagram içerikleriyle tören akışı hazırlanması gibi yeni deneyimler yaşandı. Pandemi sebebiyle çeşitli zorluklarla karşılaşmış olsak da, bu sene özelinde söyleyebileceğimiz en önemli noktalardan biri, RVD ve RD’nin Effie’yi yıla yayılan bir eğitim platformuna dönüştürmesi ve bu platformun sektörün bütün paydaşlarına fayda sağlayacak olması. Böylece Effie’nin sadece bir yarışma değil sektörümüz için önemli bir gelişim ve paylaşım fırsatı olduğunu da bir kez daha görmüş olacağız.”

Global Effie Etkililik Endeksi

Dünya genelinde düzenlenen Effie yarışmalarında finalist olanlar ve ödül kazananlardan oluşan Global Effie Etkililik Endeksi, küresel pazarlama iletişimi endüstrisinin en etkili ajanslarının, reklamverenlerinin, markalarının ve pazarlama yöneticilerinin saptanması açısından önem taşıyor. Effie sadece ödülden oluşan bir etkinlik değil. Effie Ödülleri’nde ön elemeyi geçmek de kritik değer taşıyor. Çünkü Effie Global Endeksi’nde finalist olmak da puan kazandırıyor.

Kazananların tam listesine www.effieturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags