NIELSEN Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan’a Küresel Sorumluluk


Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Nielsen’de, yaklaşık 4 yıldır Türkiye Genel Müdürlüğü ve EEMEA Rusya Perakende Grup Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ve aynı zamanda Nielsen Global Perakende Yönetim Kurulu üyesi olan Didem Şekerel Erdoğan, Ağustos 2020 itibarı ile APAC-EEMEA bölgelerini kapsayan kıtalar arası bir sorumlulukla, 55 ülkenin Nielsen Senior Vice President Intelligent Analytics (Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı) görevine atandı. Kadın yöneticilere büyük önem veren Nielsen, ilk defa bir Türk kadınını küresel sorumlulukla görevlendirerek, fırsat eşitliğine dayalı modern yönetim anlayışını bir kez daha kanıtladı.

Erdoğan, bir ilke imza atarak Nielsen Türkiye'yi globale taşıyan başarıları sonrasında Nielsen'de bu görevi alan ilk Türk yönetici oldu. Didem Şekerel Erdoğan, yeni görevinde APAC-EEMEA bölgelerini kapsayacak şekilde, kıtalar arası geniş bir sorumluluk alarak Avustralya'dan Kore'ye, Hindistan'dan Rusya'ya, Endonezya'dan Romanya'ya, Güney Afrika’dan Singapur’a, Türkiye'den Çin'e kadar uzanan tüm bu bölgeler ile birlikte geniş bir ekibin liderliğini üstlendi ve Nielsen Senior Vice President Intelligent Analytics (Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı) görevine atandı.

AmCham yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Lead Network üyesi olan, her zaman çeşitlilik ve kapsayıcılığı ön planda tutan Didem Şekerel Erdoğan, son dönemlerde daha da çok önem kazanan big data analitik çözümlerini kapsayan büyük bir gruba ve ekiplerine liderlik etmekten gurur duyduğunu ifade etti. Güçlü ve tecrübeli analitik liderlerden oluşan bir ekibin sorumluluğunu aldığını ve bu ekibi daha ileriye taşıyarak Nielsen müşterilerine ve perakendecilere en iyi hizmeti sunmak arzusunda ve tutkusunda olduğunun altını çizdi.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags