Sanofi Üst Yönetimi’nde Görev Değişikliği


Sanofi’nin aşı alanında uzman iş birimi Sanofi Pasteur’ün Türkiye, İran ve Levant Genel Müdürü Dr. Emin Turan, Sanofi Indochina Çoklu Ülke Organizasyonu (MCO) Genel İlaçlar Genel Müdürü ve Vietnam Ülke Başkanı görevine getirildi.

Global kurumsal fonksiyonlar ve ülke/küme yönetimi de dahil, ilaç ve aşı sektörüyle ilgili pek çok konuda 27 yılı aşkın deneyime sahip Dr. Emin Turan, 20 yıldan uzun süredir Sanofi bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve Marmara/Maine Üniversiteleri işletme yüksek lisans derecelerine sahip olan Dr. Emin Turan, kariyerine Hoechst Pharma’da Medikal Danışman olarak başladı. Mayıs 1994’de Organon’da Ürün Müdürü olarak görev alan Turan, 1996-1999 yılları arasında yine aynı firmanın Ulusal Satış Direktörü olarak çalıştı. Ağustos 1999’da Satış ve Pazarlamadan sorumlu Direktör olarak Sanofi Pasteur’e katılan Dr. Emin Turan, ardından Sanofi Pasteur’ün Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Tayland gibi çeşitli ülke ofislerinde ticari, satış ve pazarlama rollerinin yönetimlerinden sorumlu Genel Müdürlük görevlerini üstlendi.

2014 yılı başında Türkiye-İran Genel Müdürü olarak Türkiye’ye dönen Dr. Emin Turan, Şubat 2017’den bu yana Türkiye, İsrail, İran, Rusya ve Kazakistan da dahil olmak üzere 14 ülkeyi kapsayan Türkiye Avrasya Bölge Başkanlığı görevini yürütüyordu. Dr. Emin Turan 1 Temmuz itibariyle atandığı Sanofi Indochina Çoklu Ülke Organizasyonu (MCO) Genel İlaçlar Genel Müdürü ve Vietnam Ülke Başkanı görevi kapsamında, organizasyonun stratejik yol haritasını belirleyerek, Sanofi’nin bölgedeki faaliyetlerinin en iyi şekilde uygulanmasını sağlayacak. Ayrıca kültürel transformasyonu hızlandırmak için gerekli olan kritik becerileri geliştirecek adımlar atarak organizasyonun büyüme ve iş başarısını geliştirmekten sorumlu olacak.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags