GroupM Türkiye’de Üst Düzey Atama


GroupM’in Türkiye yönetim organizasyonu içinde önemli bir atama daha gerçekleşti. GroupM Türkiye CEO’su Bülent Yar imzasıyla yapılan açıklama doğrultusunda GroupM Türkiye’de “Chief Performance & E-commerce Officer“ pozisyonuna İbrahim Öztürkcan getirildi.

Öztürkcan, GroupM’de Performans, Growth (Büyüme), Partnership (İş Ortaklığı) ve E-ticaret inisiyatiflerine liderlik edecek. GroupM, bu transferiyle birlikte teknoloji ve inovasyon alanına yatırımlarını büyütmeye ve tüm iş ortaklarına sunduğu hizmeti daha da güçlendirmeye devam edecek.

İbrahim Öztürkcan, iş hayatına 2000 yılında Ankara’da yazılım geliştirici olarak girdi. Öztürkcan, WebTrends Analytics ve Hürriyet’te çalıştıktan sonra, son olarak da 7 yıldır Hepsiburada’da Performans Pazarlama Direktörü olarak web analiz, marka iş birlikleri ve performans pazarlaması sorumluluklarını üstlenmişti. İş hayatıyla paralel olarak öğrenim hayatını da sürdüren Öztürkcan, Matematik Mühendisliği ve Matematik-Bilgisayar’da çift anadal, Fizik yandal ve Matematiksel Fizik yüksek lisansının ardından analitik ve denklemler alanında doktora eğitimini tamamladı. 2014’ten bu yana Hepsiburada bünyesinde, marka iş birlikleri, Google ve Facebook altyapılarını kullanarak geliştirdiği iş birliği platformunu; 2019'da Facebook Collaborative Ads, Google ise Shopping with Partners olarak globalde kullanılan ürünler haline getirmişti.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags