Türkiye’nin İlk Kişisel Marka Ajansı Kuruldu: StalkMe!


Dijital odaklı marka stratejileri ve iletişim üzerine uzmanlaşmış olan, bugüne kadar Türkiye’nin birçok büyük çaplı reklamveren markasının projelerine liderlik eden Billur Ertuğrul, Altavia Dekatlon’daki dijital iletişim direktörlüğü pozisyonundan ayrılarak Türkiye’nin ilk kişisel marka ajansı StalkMe!’yi kurdu.

Ertuğrul, geçtiğimiz sene kişisel marka danışmanlığıyla başlayan çalışmalarını, özellikle girişimciler ve üst düzey yöneticilerden gelen talepler üzerine ajans yapısı içinde büyütmeye karar verdi. Marka kavramını ürünlerden kişilere taşıyan “StalkMe!” ajans bünyesinde sadece insanların kişisel markasını yaratmaya ve geliştirmeye odaklanıyor. Bu doğrultuda kişi odaklı marka kimlik çalışması, marka konumlandırması, stratejik içerik desteği, görsel kimlik yaratımı, dijital marka varlıkları üzerine detaylı çözümler sunuyor. Üreten her insanın, kendi markası için çalışması gerektiğine inanan Billur Ertugrul, ajansın bu misyonunu tamamlaması için önemli bir etki yatırımı olan Kişisel Marka Okulu projesini de eş zamanlı başlattı. Bu projeyle, her insanın kişisel markalaması üzerine bireysel çalışmasını sağlayacak bilgi ve deneyim aktarımını paylaşmaya odaklı güçlü bir topluluk yaratma hedefleniyor. Geçtiğimiz ay içerik platformunu yayına alan Kişisel Marka Okulu, Mayıs ayında da sektör profesyonelleriyle online eğitimlerine başlayacak.

StalkMe!’nin kurucusu Billur Ertuğrul konuyla ilgili

yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bireysel misyonum insanların daha keşfedilebilir, paylaşılabilir ve akılda kalıcı olmalarını sağlamak. Üst düzey yöneticiler, girişimciler, iş adamları, yetenek ve meslek sahipleri… İş hayatında varlık gösteren insanları bir mıknatısa dönüştürmek için ajans olarak çalışıyoruz. Daha fazla fırsat, daha fazla etki ve daha fazla görünürlük için analiz odaklı bir kişisel marka varlığı oluşturmaya ve dijital varlıklarını geliştirmeye odaklanıyoruz. İstatistiklere, yenidünya insanının ihtiyaçlarına, rekabet dünyasının kaosuna ve dijitalin vurguladığı -otantik insan- gücüne baktığımda kişisel marka yaratmanın tek mecburi istikamet olduğunu görüyorum. StalkMe! bizim insanlar için markalama çalışmaları yaptığımız, Kişisel Marka Okulu da bunu kendisi gerçekleştirmek isteyen insanlar için alanında uzman isimlerle farkındalık yarattığımız ve yol gösterdiğimiz bir oluşum olacak.”

StalkMe!’ye ortak olan girişimci, yatırımcı ve dijital danışman Samet Ensar Sarı ise ajansta yönetici ortak olarak çalışmalarda bulunacak. Dekatlon’la global ölçekte yarattığı başarı hikâyesine iddialı ve vizyoner bir projeyle bir yenisini daha eklemek istediğini söyleyen Samet Ensar Sarı, pazarlama ve iletişim dünyasındaki uzun soluklu deneyimlerini, kişisel markalama alanında StalkMe!’yi uluslararası bir yapılanmaya dönüştürmek için kullanacağını ve bu anlamda daha şimdiden özellikle Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen taleplere çözümler ürettiklerini belirtti. [if !supportLineBreakNewLine] [endif]

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags