Koronavirüs Salgınıyla Mücadeleye FİBA Grubu’ndan 12 milyon TL Destek


FİBA Grubu, grup şirketlerinin faaliyet gösterdikleri alanlardaki uzmanlığını ve imkânlarını sağlık personeli için harekete geçirdi. Fiba Perakende uzun nöbet dönemlerinde kıyafet desteği, Fiba Faktoring koruyucu sağlık ekipmanı, Gelecek Varlık tıbbi cihaz, Swissotel The Bosphorus konaklama ve yemek, Özyeğin Üniversitesi ise siperli maske üretimi desteği veriyor. Fibabanka, Fiba Emeklilik, Fiba Faktoring ve Fina Enerji’nin katkılarıyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL bağışlandı. Bugüne kadar gerçekleşen katkıları 5,5 milyon TL’ye ulaşan FİBA Grubu, koronavirüs salgınıyla mücadeleye maddi ve ayni desteklerle birlikte toplam 12 milyon TL kaynak ayırdı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele için önümüzdeki dönemde salgınının gelişimini yakından takip ederek ihtiyaçlar doğrultusunda destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin şunları ifade etti: “Birbirimizden fiziken ayrı olsak da kalplerimizin beraber ve dayanışma içinde attığı bir dönemden geçiyoruz. Kalben kenetlenip salgınla mücadeleyi milletçe göğüslediğimiz, hem bireysel hem kurumsal olarak sorumlulukla hareket ettiğimiz takdirde bu zorlu süreci daha hızlı ve az kayıpla atlatacağımız şüphesiz. Toplumun her kesiminden Milli Dayanışma Kampanyası’na verilen destek son derece anlamlı. Bununla birlikte herkesin uzmanlık alanı ve imkânları ölçüsünde çorbada tuzunun bulunması da çok değerli. Azın çoğun değil, dayanışmanın önem kazandığı bu süreçte biz de FİBA Grubu olarak tüm grup şirketlerimizi hızla harekete geçirdik. Salgınla mücadeleye en etkili şekilde destek olabilmek için ayırdığımız maddi ve ayni kaynakların, başta sağlık çalışanları ve hastalar olmak üzere tüm milletimize güç vermesini diliyor, en kısa zamanda sağlıklı günlerde yeniden bir araya gelebilmeyi temenni ediyoruz.”

Sağlık çalışanlarına çok yönlü destek

Grup şirketlerinden Fiba Perakende, uzun vardiyalarla çalışan doktor ve hemşireler başta olmak üzere tüm sağlık personelinin temiz kıyafet ihtiyacını karşılamak için GAP ve Marks&Spencer markalarından bin adet kıyafet paketini hastanelere ulaştırıyor. Fiba Faktoring ise Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmesiyle ihtiyaç sahibi hastanelerdeki sağlık personeli için maske, tulum ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman yardımı yaparken Gelecek Varlık şirketi yoğun bakım ünitelerinde kullanılmak üzere tıbbi cihaz bağışladı.

Swissotel’den sağlık personeline konaklama ve yemek desteği

Konaklama talebinde bulunan doktor ve hemşirelere kapılarını açan Swissotel The Bosphorus, aynı zamanda şefleriyle yemek desteği vermeye de başladı. Swissotel The Bosphorus’da hazırlanan yemekler her gün çevre hastanelerdeki sağlık çalışanlarına dağıtılıyor.

Özyeğin Üniversitesi’nden siperli maske

FİBA Grubu tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, korona salgınıyla mücadeleye 3 boyutlu yazıcılar ile destek veriyor. Üniversite bünyesindeki Openfab Makerlab’de 3 boyutlu yazıcılarla üretilen siperli maskeler ihtiyacı olan sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags