Schneider Electric’te Önemli Atama


Schneider Electric, Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcılığı görevine Mustafa Demirkol’un getirildiğini duyurdu. 1 Nisan 2020 tarihi itibariyle geçerli olan atama doğrultusunda Demirkol, 3 faz ürün gamının yönetimi, yeni ürün geliştirme, pazarlama, kısa-orta ve uzun vadeli stratejilerin geliştirilmesi ve dijital müşteri deneyimi operasyonlarına liderlik edecek.

Demirkol, 2005-2013 yılları arasında Türkiye’deki büyük endüstriyel şirketlerde çeşitli denetim, strateji ve iş geliştirme rollerinde görev aldı. 2013 yılında Schneider Electric’e Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak katılan Demirkol, bu görevinde şirketin stratejik planlama, iş geliştirme, dijital dönüşüm ve ticari dönüşüm süreçlerini yönetti. 2016 yılında Orta Doğu Perakende Kanalı Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 2017-2020 yılları arasında Secure Power İş Birimi Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Demirkol bu süreçte Schneider Electric içerisinde birçok global en iyi uygulama örneği geliştirdi, şirketin büyümesi ve gelişiminde öncü rol oynadı ve prestijli ödüller kazandı.

Demirkol, 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans derecesini tamamlamış ve 2009 yılında Marmara Üniversitesi Finans ve Muhasebe yüksek lisans derecelerini alarak mezun olmuştur.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags