8. HİÇ Ödülleri için Başvuru Süreci Başladı


Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) alt markası olan Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri’nin sekizincisi için başvuru süreci başladı. Başvuru sürecinin başlangıcı daha önce HİÇ’e katılan ve ödül kazanan Sabiha Gökçen Havalimanı Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal ve Eker Süt Ürünleri Pazarlama Yöneticisi Emre Deniz Yazgan’ın başvuru ve ödül süreçlerini anlattıkları “Bir HİÇ Hikâyesi” etkinliği ile başladı.

ParkOra’nın sponsor olduğu gecede konu ile ilgili açıklamalarda bulunan BHİD Başkanı Mustafa Sönmezay, “Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin 8 yıldır düzenlediği Halka İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nin bu yılki başlangıcını yapıyoruz. 1992 yılında kurulan derneğimiz iletişim camiasının mesleki bir örgütüdür. Bu yıl HİÇ Ödüllerimizi 8’ncisini düzenlemek için hazırlıklara başladık. Bu ödüllere giden süreçte önce projeleri topluyoruz, ardından bu projeler jüriler tarafından değerlendiriliyor. Nisan ayında düzenlediğimiz ödül gecesi ile ödüller sahiplerini buluyor. Bu ödülün hem sektörümüze, hem meslektaşlarımıza, hem de marka sahiplerine faydaları var. Bugün davet ettiğimiz konuklarımız daha önce HİÇ’ten ödül almış, iki önemli markanın temsilcisi. Bugün burada bu ödülü nasıl aldıklarını, süreçlerini anlatacaklar. Yani kısacası bu akşam onların ödül hikâyelerini öğreneceğiz” dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı Kurumsa İletişim Müdürü Canan Soysal ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu akşam buraya BHİD’in davetlisi olarak geldik. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı olarak geçen yıl HİÇ Ödülleri’nde çok değerli 2 ödülün sahibi olduk. Katılımcılara HİÇ Ödülleri bizim için neyi ifade ediyor, ne anlam taşıyor onları anlatacağım. Hem de geçen yıl ödül aldığım 2 projeyi detaylı olarak katılımcılarla paylaşmaya çalışacağım. HİÇ Ödüllerinden aldığımız ilk ödül ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projemizin’ aldığı bir ödüldü. 2 sene önce İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfıyla çok değerli bir proje gerçekleştirdik. Bu proje bu sene sayısız ödül aldı. Bir diğer ödül aldığımız proje ise biz Sabiha Gökçen Havalimanında milli günler, anneler günü, babalar günü, çocuk bayramı gibi tüm özel günleri yolcularımız ile birlikte kutluyoruz. 2018 yılında yaptığımız etkinliklerle HİÇ’e başvurarak ödül aldık. Bu sene yolcularımızı ne gibi sürprizler bekliyor onları konuşacağız.”

Eker Süt Ürünleri Pazarlama Yöneticisi Emre Deniz Yazgan da HİÇ Ödülleri’ne 7 yılda 14 proje ile başvurduklarını belirtirken, 5 ödül aldıklarının altını çizdi. Projelerden başlıklara da veren Yazgan, “Eker BYK Trofesi ile Sponsorluk İletişimi, 2015 Olympos Regatta Kupası ile Sponsorluk İletişimi, Eker I Run ile Sponsorluk İletişimi, HİÇ 5’te Eker BYK Trofesi ile HİÇ 5 en iyi Sponsorluk İletişimi, ‘Anneler ne der?’ projemiz ile de Dijital Pr ödülü aldık. Her yıl iki proje ile katıldık. Bundan sonra da başvurularımız devam edecek” dedi.

Proje başvuruları için süre 6 Mart 2020 Cuma günü mesai bitimiyle son bulacak. 28 Mart 2020 tarihinde jüri değerlendirmesi ile ödül almaya hak kazanan projeler, 16 Nisan 2020’de gerçekleştirilecek Ödül Töreni ile ödüllerini alacaklar.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags