Henkel Yönetim Kurulu’nda Önemli Değişim


Henkel’de 4 yıldır CEO görevini sürdüren Hans Van Bylen, bu pozisyonu 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Carsten Knobel’a devredecek. Henkel tarafından yapılan açıklamada şirketin mevcut CEO’su Hans Van Bylen’ın kişisel sebeplerden ötürü CEO olarak görevini yürütemeyeceği bildirildi. 35 yıldır şirket içinde önemli görevlerde bulunan Bylen, bu sürenin yaklaşık 15 yılında Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

Henkel’e 1995 yılında katılmış olan Carsten Knobel, 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulu’nda yer

alıyor, ayrıca finans, satın alma ve entegre iş çözümleri alanlarında liderlik gerçekleştiriyor. 1969 yılında Marburg’da dünyaya gelen Carsten Knobel, Techical University of Berlin’de işletme ve teknik kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1995 yılında araştırma ve geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu üyesinin asistanı pozisyonu ile Henkel’de çalışmaya başladı. Ardından, Beauty Care İş Birimi bünyesinde controlling, birleşmeler ve satın almalar ile faaliyette bulunulan iş alanlarında artan sorumluluklarla çeşitli görevler üstlendi. Beauty Care İş Birimi’nde Kurumsal Strateji ve Controlling alanlarındaki yöneticilik ve Finansal Direktörlük pozisyonlarının ardından 2012 yılında CFO olarak atandı. Kendisi aynı zamanda, Lufthansa’nın Denetleme Kurulu’nun üyesi ve Almanya Ulusal Ligi’nde (Bundesliga) rekabet eden futbol kulübü Fortuna Düsseldorf’un Denetleme Kurulu’nun Başkan Vekili.

Carsten Knobel, atama ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu görevlendirme ile ifade edilmiş olan güven için müteşekkirim. Henkel’in geleceğini şekillendirmek için Yönetim Kurulu’ndaki çalışma arkadaşlarımla ve global ekibimizle beraber çalışmayı hevesle bekliyorum. Mükemmel çalışanlarımız, lider marka ve teknolojilerimiz ve heyecan verici yeniliklerimizin yanı sıra dinamik piyasa koşulları içinde daha ileri seviyede sürdürülebilir kârlı bir büyümeyi mümkün kılacak imkânlara sahibiz.”

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags