İLKO İlaç’tan Sektörde Bir İlk Daha


İLKO İlaç, kişisel bilgilerin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini uluslararası standartlarda belirleyen BS 10012 Veri Koruma Kişisel Bilgi Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerinin her ikisini birlikte almaya hak kazanarak Türkiye’de bu belgelere sahip ikinci, ilaç sektöründe ise ilk ve tek şirket oldu.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve BS 10012 Veri Koruma Kişisel Bilgi Yönetim Sistemi sertifikalarıyla AR-GE ve uluslararası iş birlikleri ile ilaç üretim operasyon süreçlerinde var olan know-how’ını; ayrıca kişisel bilgilerin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini uluslararası standartlarla garanti altına alan İLKO İlaç, kurumun sahip olduğu bilgilerin güvenliği için risklerin yönetilmesine odaklanıyor. Bu doğrultuda, şirketin genel tüm kritik birimlerini içine alan varlık yönetimi, risk yönetimi ve bilgi güvenliği denetimleri yapılıyor, sistem ve ağ alt yapısı güçlendirilerek, siber güvenlik tedbirleri artırılıyor.

İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bu sertifikasyon sürecinde, bilgi varlıklarımızın bütünlük ve doğruluğu garanti altına alınarak bunlara yönelik olası tehlikeler ve tehditler analiz edildi. Risk değerlendirmesi yapılarak uygulanacak kontroller ve riskleri minimize edecek faaliyetler belirlenip sürekli güncel tutulacak ve bilginin her daim güvenli bir şekilde sürekliliği sağlanacak” dedi. Günümüz dünyasında rekabetin had safhada olması nedeniyle ulusal ve uluslararası iş birliklerinde güven veren bir firma olmanın, rakipler karşısında önde olmayı sağlayan en önemli etken olduğuna da değinen Öncel şöyle devam etti: “Güvenirliliğin ilk adımlarından biri olan bilgi güvenliği sistem altyapısını firmalarına entegre eden ve çalışanlarının da bu bilinçte davranmalarını sağlayacak farkındalığa ulaşması için önemli adımlar atan firmaların kendi sektörlerinde öncü olma yolunda hızla ilerleyeceklerine şüphe yoktur. Kalite belgelendirme sistemleri konusunda ulusal ve uluslararası akreditasyona sahip Bureau Veritas firması tarafından yapılan denetimler Ağustos ayı içerisinde tamamlandı ve İLKO İlaç iki yeni kalite yönetim sistem belgesini almaya hak kazandı.”

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags