18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Sahiplerini Buldu


İletişim sektöründe 47. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD); bu yıl 18.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ni sahipleriyle buluşturdu. Turkcell’in iletişim sponsoru olduğu 18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Töreni, Zorlu Holding’in katkılarıyla gerçekleştirildi. 18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, 29 Nisan Pazartesi akşamı, Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilen törende açıklandı.

Bu yıl 18. kez düzenlenen ödül töreninde protokol temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, iş ve siyaset dünyasının önemli simaları, seçici kurul üyeleri medya, akademisyenler ve genç iletişimciler bir araya geldi. Ödül törenine katılarak geceyi onurlandıran Betül Mardin sektöre nasıl adım attığını anlattıktan sonra Türkiye tanıtımı için halkla ilişkiler profesyonellerinin el ele vermesi gerektiğini vurgulayarak; “Çocuklarım Türkiye’nin tanıtımı için çalışmanız lazım dışarısı bizi yanlış tanıyor bizim gibi bir ülke ırk olamaz tamamıyla cennette yaşıyoruz ama bunu bilmek istemiyorlar. Ben 91 yaşındayım ve hala çalışıyorum sizlerin de bıkmadan usanmadan yorulmadan bu uğurda çalışmanızı bekliyorum. Türkiye’nin tanıtımı için fikri olan herkese kapım açık desteklemeye her daim hazırım” dedi.

Altın Pusula’da 300 üzerinde proje ödül için yarıştı, 49’u ödül kazandı

Töreni bir konuşmayla açan TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş, halkla ilişkiler sektörünün sürdürülebilirlik, yaratıcılık, kalifiye insan kaynağı ve davranış yönetimi gibi kavramlarla iç içe olduğunu ve yaratıcı endüstrilerden biri kabul edildiğini bildirdi. Ayrıca halkla ilişkilerin, Birleşmiş Milletler tarafından ekonomik hedeflerin gerçekleştirilmesindeki en güçlü yeni alanlardan biri olduğunu da ifade etti.

18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne kamu ve özel sektör kurumları ve genç iletişimciler, 21 ana ve 27 alt kategoride 300’e yakın proje ile başvuruda bulundular. Başvuruların 49’u ödüle layık bulundu. 18. Altın Pusula Büyük Ödülü’nün sahibi, Çanakkale Valiliği’nin “2018 Troya Yılı” projesi olurken, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü”, duayen sanat tarihçisi Prof. Dr. Nurhan Atasoy’a verildi. TÜHİD’in Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü” ise “Gelecek Tarımda” projesiyle Anadolu Efes’e ve TÜHİD-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı-UNDP işbirliğiyle bu yıl sekizincisi verilen “UNDP Özel Ödülü” de Metro Türkiye’nin oldu. Ayrıca, TÜHİD ve KAGİDER-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez verilen “TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Ödülü’nün sahibi de, Ford Otosan’ın “Ford Otosan ve Tedarikçileri Cinsiyet Eşitliğini Destekliyor” projesi oldu.

18. Altın Pusula Ödülünü kazanan tüm projelere aşağıdaki link ile ulaşabilirsiniz:

http://www.altinpusula.org/18-altin-pusula-kazanan-projeler.html

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags