Hilton İstanbul Bomonti 5. Yılını Kutluyor


Hilton İstanbul Bomonti, modern konaklama endüstrisinin birçok yönünü yaratan ve bu yıl 100. yılını kutlayan Hilton markasının bir iştiraki olarak açıldığı günden bu yana, ödüllerle, dünya liderlerine ev sahipliği yaptığı çok sayıda konferansla ve konaklama sektörüne kattığı değerle dolu beş başarılı yılı geride bıraktı. Hilton İstanbul Bomonti’nin ilk beş yılına dair dikkat çeken bilgi ve rakamlar şöyle:

Beş yılda 40’dan fazla prestijli ödül

Hilton İstanbul Bomonti, son beş yıl içerisinde aralarında dünya otelcilik sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Gold Key Award'da kazandığı “En İyi Üst Sınıf Otel” ödülü ve dünyanın en iyi ve en lüks otel Spa’larının ödüllendirildiği World Luxury Spa Awards’ta ‘’En İyi Lüks İş Oteli Spa’sı’’ ve Ülke Ödülü kategorisinde ‘’En İyi Lüks Fitness Spa’’ ödülleri dâhil olmak üzere 40’dan fazla prestijli ödüle layık görüldü. Hilton İstanbul Bomonti, ayrıca 2014 yılında Hilton Worldwide tarafından EMEA bölgesinin en iyi performans sergileyen oteli seçilirken; 2016 yılında ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’nde “Marmara Bölgesi En İyi Toplantı Oteli” ödülüne layık görüldü. Otel, 2017 yılında ise gelir hedeflerinde %30’un üzerinde artış sağlayarak Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin “En İyi Satış Ekibi” ödülünü kazandı.

Dünya liderlerine ev sahipliği yaptı

Dünya Ekonomik Forumu’ndan Afrika Enerji Forumu’na NATO toplantısından ve UPU’ya kadar Grand Balo salonu, Crystal Balo salonu ve diğer tüm toplantı odalarında toplam 2.359 toplantı ve konferans gerçekleştiren Hilton İstanbul Bomonti, 190’ı aşkın ülkeden misafir ağırladı.

2.259.018 kişiye yemek servisi yapıldı

Otelin deneyimli şeflerinin hünerli ellerinden çıkan yemekler, The Globe ve Cloud 34’deki restoranlarda toplam 2.259.018 kişiye servis edildi. Hilton İstanbul Bomonti’de, 5 yıl içerisinde toplam 1.031.558 kişi kahvaltı yaptı; 6.777.054 yemek tabaklandı.

3.500’e yakın çift balayı için Hilton İstanbul Bomonti’yi seçti

Hilton İstanbul Bomonti’de beş yıl içinde gerçekleşen düğün, nişan, sünnet ve Bar Mitzvah dâhil tüm etkinliklerde 52.000’den fazla kişiyi ağırladı. Açıldığı günden bu yana 3.500’e yakın çiftin balayı tercihi de Hilton İstanbul Bomonti oldu.

Down Sendromlu gençlere destek

Beş yıl boyunca sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atan Hilton İstanbul Bomonti, Down sendromlu gençlere verdiği destekle de takdir topluyor. Down sendromlu gençlerin hayata katılmasına yönelik çalışmalar yürüten otel, mutfak becerilerini geliştirebilecekleri mutfak atölyeleri düzenledi ve program sonunda katılımcı gençlere yiyecek-içecek sektöründe iş bulma imkânının kapılarını araladı. Kadrosunda, Down sendromlu çalışanların da bulunduğu Hilton İstanbul Bomonti, 2018 yılında Down sendromlu gençlerden oluşan DSD Dans+1 by Hilton Bomonti grubunu kurdu. Down sendromlu gençlere yönelik gerçekleştirdiği projelerin sunumu için Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nden davet de alan Hilton İstanbul Bomonti, Down sendromlu bir çalışanı ile birlikte konuşma yapmak üzere New York’a gitti.

Eğitimle ilgili sosyal sorumluluk projelerinde sıklıkla yer alan otel, Hilton’un Küresel Hizmet Haftası kapsamında İstanbul’da, Sevgi Evi’nin spor salonunu ve bir okulun laboratuvarını yeniledi.

1.289 kişiye istihdam sağladı

345 kişilik çalışma kadrosu ile açılışını yapan Hilton İstanbul Bomonti, o günden bugüne 1.289 kişiye istihdam sağladı. Otel, özellikle kadın çalışanların artmasına yönelik geliştirdiği Kadın Liderlik Programı ile takdir topluyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags