World Knowledge Forum, Küresel Liderleri Kore’de Buluşturuyor


19. World Knowledge Forum (WKF-Dünya Bilgi Forumu), 10-12 Ekim tarihleri arasında, 3.500 delegenin katılımıyla Seul’deki Jangchung Arena Shilla’da toplanıyor.

İlki Ekim 2000’de yapılan WKF, küresel konuları gündeme taşımak ve dünya ekonomik büyümesinde dengeli bir gelişmeyi teşvik etmek için çalışan bir platform görevi görüyor. WEF Davos’un Asya ayağı görünümüne kavuşan bu saygın etkinliğine devlet ve hükümet başkanları, iş dünyasının liderleri ve diğer önemli kamusal kişilehttp://www.koreaconvention.orr katılıyor.

Bu yılın forumunun ana teması, “Küresel Zorluklar: Jeopolitik Çatışmalar ve Ticaret Savaşı” olarak belirlendi. Etkinlik delegeleri, Kore Yarımadası’ndaki diplomatik ilişkilerdeki ilginç gelişmelere, blockchain teknolojisinin hali hazırdaki para sistemini nasıl sarstığına, yaşam kalitesinin zenginlik ve teknolojinin ötesinde iyileştirmenin yollarına dair ayrıntılı bilgi sahibi olacaklar. WKF’nin olmazsa olmazlarından birine dönüşen konuşmacılar bölümünde bu yıl yaklaşık 200 önemli isim var. Bunların arasında BM eski Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Crypto Exchange’in kurucusu Miko Matsumura, Nobel Barış Ödülü sahibi Kawasaki Akira ve Estonia Cumhurbaşkanı Kersti Kaljulaid göze çarpıyor.

Kore, yakın zamanda ev sahipliği yapacağı uluslararası toplantılarla en önemli destinasyonlardan birisi olarak sürekli yükseliyor. 72. Uluslararası Maliyeciler Birliği (1.600 kişi), 22. WONCA Aile Hekimleri Dünya Konferansı (5000 kişi) ve 82. Uluslararası Elektroteknik Komisyonu Genel Toplantısı (3000 kişi) bu yükselme trendinin göstergeleri olarak ön plana çıkıyor. Bu sırada Kore MICE Bürosu da kültürel performanslar, tur programları, mobil uygulama geliştirilmesi ve daha pek çok alanda konferans düzenleyenlerin ihtiyaçlarına özel hizmetler sunuyor. Büronun etkinlikleri ve destek programları hakkında daha fazla bilgi almak için, www.koreaconvention.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags