Pazarlama iletişimi sektörünün öncü ismi Figen İsbir aramızdan ayrıldı


Pazarlama iletişimi sektörünün öncü değerli isimlerinden Sayın Figen İsbir, bir süredir mücadele ettiği kanser nedeniyle aramızdan ayrıldı. Brandmap Platformu olarak yakınlarına sabırlar dileriz.

Figen İsbir iletişim dünyasına 1983 yılında reklam yazarı olarak adım attı. Sırasıyla Radar Reklam, Fulmar Reklam, RPM, Manajans/Thompson şirketlerinde, reklam yazarlığı, müşteri ilişkileri direktörlüğü, kreatif grup başkanlığı ve kreatif direktörlük görevlerini üstlendi. Üniversitede aldığı mühendislik eğitiminin, reklamın ve pazarlama iletişiminin gerektirdiği “analitik” düşünme gerek-şartına katkısını sürekli savunduğu bu yeni mesleğinde, “reklam mühendisi” lakabıyla da anıldı.

İçlerinde ilk ‘Kristal Elma Büyük Ödülü’nün de yer aldığı 10’dan fazla ödüllü kampanyanın yaratılma sürecinde yer aldı. İlk adıyla Reklam Yazarları Derneği olan bugün ise Reklam Yaratıcıları adını taşıyan, RYD’nin kuruluşuna öncülük etti ve ilk Başkanı oldu.1994 yılında, birikimini dünyada hızla gelişen ve Türkiye’de ise o dönemde gerçek karşılığını henüz bulmaya başlayan PR/Stratejik İletişim Danışmanlığı sektörüne taşımaya karar verdi ve Excel İletişim Danışmanlığı A.Ş’nin kuruculuğunu üstlendi.

Halen bu şirkette Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyordu. Ayrıca İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin ( İDA ) eski başkanlarından ve İDA’nın Türkiye Temsilciliğini üstlendiği Uluslararası İletişim Örgütü ( ICCO ) yönetim kurulu üyesiydi.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags