Golf Dondurma’dan Otizmli Çocukların Eğitimine Katkı


Doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizm, günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. Her çocuğun anayasal hakkı olan eğitimin, otizmli çocuklar için haktan da öte tek çare olmasına rağmen ülkemizde 0-18 yaş grubu arasında yaklaşık 352.000 otizmli çocuk ve gencimizden eğitime erişebilenlerin sayısı sadece 30.050.

Golf Dondurma, Tohum Otizm Vakfı ile yaptığı iş birliği çerçevesinde, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla bir kampanya başlattı. Golf Dondurma CEO’su Ergün Akkaya, her yıl belli bir konuda yürüttükleri kurumsal sosyal sorumluluk kampanyalarının bu yılki konusunu otizm olarak belirlediklerini ifade etti. Otizmli çocukların eğitime kavuşması ve otizm farkındalığı yaratabilmek adına çalışmalar yürüten Tohum Otizm Vakfı ile iş birliğine gittiklerini belirten Akkaya, “Doğuştan gelen gelişimsel bir farklılık olan otizmin tek çaresi erken tanı ve sürekli eğitim. Vakfın eğitim faaliyetlerine destek olmak ve otizmli çocukların hayatına dokunabilmek için biz de 15 Ağustos-15 Eylül 2018 tarihleri arasında tüm Migros, Kipa ve Macrocenter mağazalarından yapılacak olan Golf Dondurma alışverişlerinin bir kısmını Tohum Otizm Vakfı’na bağışlayacağız” dedi.

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Bugün dünyada her 68 çocuktan biri otizm riski ile doğuyor ve bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, tek çaresi ise eğitim. Hem otizm konusunda farkındalık yaratmak hem de otizmli çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak için yanımızda yer alan kıymetli destekçimiz Golf Dondurmaya yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags