MSL 107. Ofisini Türkiye’de Açtı


Dünyada toplam 40 ülkede faaliyet gösteren MSL, Türkiye’ye giriş yaparak, 107. ofisini İstanbul’da açtı. MSL, 12 kişilik İstanbul birimi ile Türkiye’de farklı beceri ve uzmanlıkları entegre bir şekilde sunan, Publicis İstanbul, Publicis Healthcare, Arc, Voden, Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi, Vivaki Creative, Starcom, Spark Foundry, Zenith, DataWise ve Performics markalarının da çatısı altında bulunduğu Publicis Groupe Türkiye’nin bir parçası olacak. CEO Mehin Öner, MSL Türkiye ekibini yönetecek ve İstanbul ofisi dünyadaki MSL ajansları içerisinde kadın yönetici tarafından yönetilen 34. ajans olacak.

MSL Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Sebastian Hejnowski, bugün gerçekleşen Türkiye lansmanında şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’nin öngörülen ekonomik büyümesi ve buradaki işlerimize bağlantılı güçlü beklentilerin ardından İstanbul’da ilk adımı atmak için çok doğru bir zaman. Türkiye’nin dinamik pazarında, müşterilere sunduğumuz sarsılmaz ilişki ve ‘Bir Olmanın Gücü’ anlayışı ile geliştirdiğimiz 360 derece entegre çözüm önerileriyle başarı elde edeceğimizi umuyorum.”

MSL Türkiye CEO’su Mehin Öner ise yaptığı açıklamada “Bu adım Türkiye’nin PR alanındaki yeteneğini MSL’in dünya çapındaki sektör ve uygulamalarının yanı sıra, dünyanın her yerinde sağladığı sınıfının en iyisi, stratejik danışmanlık ve yaratıcı servisleriyle de birleştirecek. MSL küresel ağının bir parçası olarak ve Publicis çatısı altında yer alan diğer ajanslarla birlikte çalışarak, müşterilerimizin en geniş iletişim ve iş ihtiyaçlarına yönelik farklı stratejik, veri odaklı ve bütünsel çözümler sunacağız” dedi.

MSL Global CEO’su Guillaume Herbette ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “MSL’in olağanüstü güçlü olduğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya kıtalarının yol ayrımında İstanbul’u dünyadaki ağına eklemek stratejik bir önem taşıyor. Bir süredir Türkiye pazarına girme hevesindeyiz. Dünya çapındaki müşterilerimiz, yerel pazarı derinlemesine anlayan ve güçlü ilişkiler geliştiren, ilk adımı attığımız ekibimizle Türkiye’de olmamızın faydasını görecek.”

MSL, geçtiğimiz iki yılda dünya üzerinde Arc Worldwide ve Leo Burnett gibi süregelen işletmeleri kendi markasına dönüştürdü. Bunların içerisinde Sri Lanka (Ocak 2016), Filipinler (Haziran 2016), Tayland (Aralık 2016), Mısır, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (Eylül 2016), Çek Cumhuriyeti (Kasım 2017), Malezya ve Endonezya (her ikisi de Nisan 2018) bulunuyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags