Ömürden Sezgin Bu Sefer Marka Danışmanı Olarak Karşımızda


n11.com‘un Kurucu Marka Müdürü Ömürden Sezgin, güçlü markalar yaratma tutkusuyla Goodjob ailesine katıldı! Pazarlama dünyasının önde gelen isimlerinden Ömürden Sezgin, Goodjob ile yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu n11.com’un kurucu marka pazarlama müdürü Ömürden Sezgin, benzer başarı hikayeleri yaratmak adına Goodjob ile markaların geleceğine yön verecek.

Samsun Anadolu Lisesi’nin ardından,2004 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Sezgin, 2007'de de ODTÜ Bilişim Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. 2004-2006 yılları arasında Robert Bosch’ta iş geliştirme mühendisi, 2007-2012 yılları arasında, Marka Danışmanı olarak çalışan Sezgin; 2012- 2018 yılları arasında da Türkiye'nin lider alışveriş sitesi n11.com'un kurucu marka pazarlama müdürü olarak görev yaptı. Kendini marka mühendisi olarak tanımlayan Sezgin, Türkiye ve dünyada büyük ve güçlü markalar çıkartmak adına marka danışmanlığı yapmaktadır. Bilgi ve tecrübenin paylaştıkça değerlendiğine olan inancı nedeniyle, markalaşma, e-ticaret , girişimcilik ve dijital pazarlama konuları üzerine konferans ve seminerlere konuşmacı olarak katılan Sezgin, İTÜ Çekirdek’te girişimci mentörlüğü yapmaktadır.

Sonradan Gurmeler, Sırtçantalılar sosyal topluluklarının ve Gurmebüs adlı şehir etkinliğinin kurucusu, TecrübEM, SeyahatnamEM ve Yerim Seni İstanbul kitaplarının fikir sahibi ve yazarlarından olan Sezgin, İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. “Hayal” adında bir kız babası olan Sezgin, hayat enerjisini isminden, ailesinden ve toplumsal projelerinden alıyor.

n11.com marka başarısının ardındaki isim

2012 yılında, n11.com’u kuran ekipte marka müdürü olarak çalışmaya başlayan Sezgin, markanın kurgulanması, stratejisi, hayata geçmesi, tutunması ve pazarda lider olmasını sağlayan tüm iletişim faaliyetlerini planladı ve yönetti. 6 yıla yakın n11.com başarısının ardından, tecrübe ve heyecanı farklı markalara da aktarabilmek, Türkiye’den yeni ve büyük markalar çıkartabilmek adına danışmanlığa başladı.

Goodjob Kurucu Ortağı ve Marka Stratejisti Eren Özata da Sezgin’in ekibe katılmasının önemli bir stratejik adım olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Bu yıl 8. Yılımız. Bugüne kadar konuşan değil iş yapan bir şirket olmaya çalıştık. İş yapmanın ve sonuç üretmenin ne olduğunu Türkiye’ye ispatlamış kişilerle kendi alanımızda büyümek şirket olarak önceliğimiz. Bu anlamda Sezgin’in, dijital markalaşma projeleri başta olmak üzere, ülkenin markalaşma yolculuğunda önemli katkılar sağlayacağından hiç şüphemiz yok.”

Goodjob kurucu ortağı Serhan Ok “Ömürden ile yıllarca beraber çalıştık. Hem ticari markalar için, hem de toplumsal konularda yaptığı işlerle ses getiren biri. Bir marka için çalışmaya başladığı andan itibaren onun en büyük fanatiği haline geliyor. n11.com’un kuruluşu ve liderliğe gittiği dönemdeki çabaları, enerjisi, tecrübesi ve özellikle de dijital bakış açısı Goodjob açısından çok önemli. Ömürden bize yepyeni bir yol açacak. “ diye belirtiyor.

Goodjob Hakkında

Goodjob Marka Danışmanlığı ve İçgörü Araştırmaları yapan bir şirket. Bugüne kadar 50’nin üzerinde marka için iç görüler buldu ve stratejiler geliştirdi. Güçlü markalar yaratmanın insanı ve beklentilerini en doğru şekilde anlamaktan geçtiğine inanır. Bu nedenle strateji temelli araştırma modelleri geliştirmiştir. Goodjob, markaları ve ürünleri özü gibi benimser. Öğrenir ve öğretir. Uygulanmayacak, markanın gerçekleriyle örtüşmeyen hiçbir stratejiyi önermez. Markayı sahip olduğu değerlerden koparmaya çalışmaz. Kendi içindeki gücü keşfetmesini ve farkını güçlenmek için kullanmasını sağlar. Markanın içindeki potansiyel enerjiyi kinetiğe çevirir.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags