Alcatel Akıllı Telefon Pazarında Kalıcı Oyunculardan Biri Olmaya Aday


TCL Communication Alcatel 5, 3 ve 1 serilerinden oluşan yepyeni Alcatel akıllı telefon portföyünü görücüye çıkardı. Şirket, Alcatel 1 serisinde yer alan ve Android™ Oreo (Go sürümü) özellikli ilk akıllı telefonu olan Alcatel 1X'i tanıtıyor. Üstelik bu telefon en yeni Alcatel akıllı telefon tasarım dili ve teknolojisini de sunuyor. Android işletim sisteminin bu iyileştirilmiş versiyonu, Alcatel 1X için ideal. Ayrıca bu yeni cihaz, akıllı telefon alım gücü ve ulaşılabilirliği anlamında tüm dünyadaki kullanıcılar açısından bir mihenk taşı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Alcatel Business Global Başkanı ve TCL Communication Başkan Yardımcısı Christian Gatti, “Android Oreo (Go sürümü) özellikli ilk akıllı telefonumuzu kullanıcılarımızla buluşturmaktan dolayı son derece gururluyuz” dedi. Gatti, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm akıllı telefon kullanıcılarının mükemmel Android deneyimini keşfetmelerini sağlama vizyonuyla hareket ediyoruz. Android Oreo (Go sürümü) özellikli Alcatel 1X, kullanıcılara en üstün özelliklere sahip Alcatel akıllı telefonlarından birine sahip olma fırsatı sunuyor.”

Alcatel 1X, yüksek hız, depolama ünitesinde daha az yük ve etkili veri kullanımı için geliştirilen önceden yüklenmiş bir dizi popüler Google uygulamasıyla geliyor. Bu uygulamalar; yepyeni Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go ve Gmail Go'nun yanı sıra Chrome, Google Play ve Gboard performans iyileştirmelerini de içeriyor. Alcatel 1X ayrıca başlangıç seviyesindeki akıllı telefon kullanıcılarının kolayca soru sormaları veya bir işi yapmasını söyleyebilmeleri için Google Assistant özelliğini de sunacak.

“Android'in misyonu, işlem gücünden herkesin faydalanabilmesini sağlamaktır ve bu misyona ulaşabilmemizin bir yolu da en geniş cihaz çeşitliliğinde mükemmel bir deneyim yaşatabilmekten geçiyor” diyen Android Ürün Direktörü Sagar Kamdar, sözlerine şöyle devam etti: “Android Oreo (Go sürümü), özellikle Google ve Android'in sihrini sınırlı hafıza ve işlem gücüyle çalışan akıllı telefonlara getirmek üzere iyileştirildi. TCL Communication'ın, Android Oreo (Go sürümü) ile çalışan ilk cihazlardan biri olan Alcatel 1X'i piyasaya sunmasından dolayı çok heyecanlıyız.”

Android Oreo (Go sürümü) ile tüm bu uygulamalar ve özellikler daha az yer kaplayacak şekilde iyileştirildi. Bu, daha az depolama ihtiyacı ve Alcatel 1X kullanıcılarının kullanımına sunulan daha fazla boş alan anlamına geliyor! Üstelik Google Play Store aracılığıyla Alcatel 1X kullanıcılarını milyonlarca yeni Android uygulaması, oyun ve müzik gibi pek çok eğlenceli seçenek de bekliyor!

TCL Communication hakkında TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/ TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır. BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Alcatel mobil cihazlar hakkında Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır. TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags